Helsinki Halloween Run 2016 Tulokset
Helsinki Halloween Run juostiin 29.10.2016 Vermon ympäristössä.
Jos on huomautettavaa tuloksista, ota yhteyttä valmennus@runhigh.fi.

 

10 km
 

Sijoitus    Etunimi    Sukunimi    Seura    Aika


Miehet                
1    Panu    Jantunen    Parikkalan Urheilijat    00:32:42
2    Tuomo    Salonen    Runner's High    00:33:10
3    Hannu    Granberg    Runner's High    00:33:14
4    Matti    Teittinen    Helsingin Jyry    00:34:59
5    Tuomas    Mansikka    Runner's High Elite    00:36:34
6    Mikko    Järvinen    Runner's Club    00:36:54
7    Jari    Välikorpi    Kenttäurheilijat-58    00:37:07
8    Tomi    Immonen    Runner's Club    00:37:07
9    Sampo    Luukkainen    Runner's Club    00:38:50
10    Erik    Seesjärvi    Samba    00:40:56
11    Tuukka    Rintala    Runner's Club    00:41:11
12    Arto    Matilainen    Runner's High Elite    00:41:29
13    Jarkko    Soikkeli    Runner's High    00:41:32
14    Tommi    Ylönen        00:42:33
15    Antti    Rantala        00:43:10
16    Tommi    Paavilainen        00:43:54
17    Mathieu    Negrerie    Etron    00:45:08
18    Antti    Leppävuori    Runner's High    00:45:14
19    Jarno    Salomäki        00:45:30
20    Joni    Tuomi    ABB    00:49:56
21    Hannu    Lahtinen        00:50:17
22    Elias    Mäntylä        00:52:27
23    Teemu    Heino        00:52:27
24    Rolf    Kalliosaari    Wihdin Woimailijat    00:54:44
25    Jari    Mäntylä        00:58:01
26    Mika    Bergman    KPK 24/7    00:59:34
27    Jussi    Sparre    KPK 24/7    00:59:53
28    Matti    Meuronen        01:04:51
29    Magnus    Söderström        01:38:03
                
M50                
1    Ahti    Salo    Runners Club    00:38:25
2    Jukka    Ahonen        00:49:38
3    Kari    Valtonen    KPK 24/7    00:59:19
4    Olli    Vesanto        01:11:41
                
Naiset                
1    Karin    Storbacka        00:36:42
2    Sanna    Kullberg    KU-58    00:40:09
3    Pauliina    Oksanen    JKU    00:40:29
4    Soili    Kosonen    Espoon Tapiot    00:40:51
5    Mirja    Vartiainen    Espoon Tapiot    00:41:21
6    Tiia    Kuparinen        00:43:44

7    Leena Mäkäräinen        00:43:56
8    Melina    Lahdenperä    Espoon Tapiot    00:44:00
9    Emilia    Suhonen    Runner's High    00:44:20
10    Nina    Sarnesto        00:44:54
11    Satu    Suneli    Espoon Tapiot    00:45:59
12    Tea    Grönfors        00:47:22
13    Erika    Leinonen    Töölön Kiri    00:47:22
14    Noora    Kuronen    Runner's High    00:49:58
15    Anne    Hautala        00:49:59
16    Katri    Turunen        00:51:02
17    Marjo    Mäntylä        00:51:09
18    Victoria Veach    Helsinki Running Crew    00:52:55
19    Terhi    Tuomisto    00:53:05
20    Heli    Vahvelainen    00:54:15
21    Iris    Mäntylä        00:57:24
22    Susanna    Puumala        00:57:41
23    Pirjo    Westerberg    KPK 24/7    00:58:54
24    Ulla    Westermarck    Runner's High    00:59:13
25    Heidi    Ekholm        00:59:14
26    Jenni    Nieminen        01:00:38
27    Sonja    Invenius        01:01:11
28    Saara    Tuuli        01:01:54
29    Anne    Pauna    treenipäiväjengi    01:09:22
30    Heli    Seppänen        01:15:55
31    Kirsi    Adolfsson    KPK 24/7    01:17:26
                
N50                
1    Kati    Oikarinen    Runners Club    00:45:17
2    Anne    Rasku    KeU    00:48:01
3    Anne    Hoo        00:48:20
4    Mona    Väisänen    Runner's High    00:55:07
5    Tiina    Henriksson    KPK 24/7    00:56:28
6    Soile    Prusi    KPK 24/7    00:59:20


 

5 km

 

Sijoitus    Etunimi    Sukunimi    Seura    Aika


Miehet  

             
1    Mikael    Eriksson    Åland Triathlon Club    18:26
2    Ilkka    Haavisto        19:09
3    Janne    Lehtonen    MTBCF    19:34
4    Timi    Malinen    Helsinki Triathlon    19:54
5    Jani    Koskinen    Combat Rock Runners    19:55
6    Jarmo    Viitanen    KU-58    20:59
7    Martin    Briggs        21:05
8    Petteri    Sahakangas    Helsingin Kisaveikot HKV    21:14

9    Kim    Österberg    EsboIF    21:59
10   Jaakko    Leikko        22:15
11    Lauri    Ollitervo    Old Horse    22:17
12    Mikko    Hyväri    EnU    22:47
13    Timo    Alatalkkari    Runner's High    23:10
14    Pekka    Nortström        25:04
15    Anssi    Kaarnalehto        27:02
16    Tage    Lemström    IP-08    27:29
17    Henri    Ryhänen    Runner's High    28:32
18    Ilari    Sani        30:27
19    Patrik    Henelius    Sjölax IK    31:31
20    Jan    Saarinen    Besa o Mata    31:48
21    Kari    Raitala    TREENIPÄIVÄ    35:13
22    Juha    Kulpakko        35:39
                
Naiset                


1    Henni    Tofferi    Viipurin Urheilijat    18:37
2    Laura    Hievanen    Runner's Club    21:43
3    Anu    Valkonen        22:08
4    Outi    Hänninen    Runner's Club    22:11
5    Emma    Nurmi        22:32
6    Hanna    Meinander        25:06
7    Sanna    Ilmarinen        25:19
8    Nina    Nummela    Runner´s High    25:54
9    Monika    Österberg        27:08
10    Beate    Rinner        28:04
11    Janina    Rinner        28:04
12    Leonie    Rinner        28:04
13    Sanna    Ryhänen    Runner's High    28:32
14    Minna    Salorinne        28:54
15    Carmela    Hellsten        29:42
16    Matilda    Jylhä        30:03
17    Audrey    Henelius    Sjölax IK    30:24
18    Emma    Henelius    Sjölax IK    30:25
19    Pauliina    Korkiakoski        30:49
20    Henna-Riikka    Liukkonen        30:49
21    Merja    Brändli-Saarinen    Besa o Mata    31:48
22    Salme    Tötterman        34:34
                
P15                


1    Julius    Mäkinen    Kankaantaan Kisa Hiihto    17:05
2    Elias    Mäkinen    Kankaantaan Kisa Hiihto    20:28
3    Viggo    Henelius    Sjölax IK    29:17
                
T15              

 
1    Anna    Österberg    KyIF    24:42
2    Laura    Nissinen    Espoon Tapiot    29:18
3    Heta    Neuvonen    Espoon Tapiot    29:19
4    Filippa    Hellsten        29:40
5    Aurora    Henelius    Sjölax IK    31:31
6    Sara    Saarinen    Besa o Mata    31:48
7    Amanda    Ekblom        33:48

RUNNER'S HIGH OY

+358 44 205 0310

valmennus @ runhigh.fi
Kap Hornin katu 7
00220 Helsinki
y-tunnus: 2399164-4

  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon

#WERUNHIGH

#PIMPMYRUN