II Helsinki Central Park 10 km & 5 km 27.4.2013 Tulokset

Vuonna 2016 Helsinki Central Park 10 km & 5 km juostaan 30.4.2016.

 

Miehet 5 km
1 Tuomo Göös Runner’s Club 16.39
2 Jouni Virtanen Runner’s High 17.23
3 Ahti Salo Runner’s Club 17.38
4 Juhani Svanberg Oulun Pyrintö 18.15
5 Joonas Laine 18.38
6 Marko Kahilainen 19.48
7 Matti Teräväinen HKV 19.58
8 Samuel Marisa Aalto-yliopisto 20.12
9 Petri Gustafsson Stadin Jymy 22.00
10 Perttu Koivula 22.34
11 Timo Seppälä 23.50
12 Kari Pynnönen 29.13
13 Göran Linden Lappajärven Kisaveikot 31.41
  
Miehet kunto 5 km 
1 Arttu Heikkilä Vantaa 19.53
2 Jarmo Viitanen KU-58 20.18
3 Timo Tusa 20.49
4 Juha Teräväinen Ryttylän Visa 20.54
5 Jouko Metsi Tapanilan Erä 21.12
6 Jouko Riihonen Vantaa 21.25
7 Kalle Simpanen 21.51
8 Lari Suvisalmi Espoo 23.09
9 Janne Pentunen 27.14
10 Olavi Lampinen Spove 36.02
  
Naiset 5 km 
1 Matleena Livson HKV 19.08
2 Paula Jääskeläinen KU-58 20.35
3 Kaija Sivonen Runner’s Club 20.44
4 Hele Haapaniemi Runner’s High 21.29
5 Elina Saari 21.35
6 Alexandra Kral-Leszczynski The Royal Rabbits 22.10
7 Anne Hoffren Runner’s High 25.23
8 Joanna Lindes-Montes 35.38
  
Naiset kunto 5 km 
1 Miia Suominen 23.47
2 Veera Savikkomaa Runner’s High 24.39
3 Terhi Kaarela Runner’s High 28.12
4 Maarit Ritvasalo 30.27
5 Martta Mäkinen 30.33
6 Anna-Kaisa Mäkinen 30.34
7 Marite Kuokkanen Järvenpää 30.46
8 Päivi Mäensivu-Lunnas 30.48
9 Minttu Villanen 30.59
10 Paula Halme 32.02
11 Ritva Savonsaari 32.11
12 Silja Loukovaara-Leppälä 37.00
  
Miehet 10 km 
1 Tommi Hytönen KU-58 32.38
2 Ville Heikkilä Lammin Säkiä 33.44
3 Frej Ragnar Runner’s Club 35.31
4 Ossi Hakulinen Runner’s High 37.08
5 Juhana Myllyniemi Runner’s Club 37.15
6 Tommi Lindeman 37.24
7 Ossi Kokkonen 37.35
8 Tomi Mäkelä 38.58
9 Sami Kallela Runner’s High 39.06
10 Juha-Matti Halonen Gastrocnemius Ferreus 39.07
11 Tuomas Uusi-Hakala 39.08
12 Hannu Vehniäinen 39.16
13 Antti Haapalainen Helsinki 39.18
14 Måns Berglund Runner’s High 40.01
15 Terho Lahtinen Runner’s High 40.15
16 Toni Udd 40.31
17 Kaapro Manner Aalto Yliopisto 40.35
18 Juha Kulomäki 41.27
19 Esa Koli FMR 41.35
20 Ari Talja 41.56
21 Jussi Kuortti 42.17
22 Matteo Brunelli 42.23
23 Pena Rekiranta 43.47
24 Juha Räisänen Töysän Veto 44.56
25 Juha Seppälä GS Nummela 44.57
26 Francesco Dal Grande 1.05.10
27 Hector Montes 1.06.58
  
M40 10 km 
1 Marko Tukiainen 39.39
2 Lauri Alakuijala b00t 39.54
3 Markus Juvala 40.02
4 Paavo Lehtoaro Runner’s High 41.26
5 Marko Rantanen 41.30
6 Mikko Nieminen Espoon Etanat 41.46
7 Mikko Ylönen 42.48
8 Jari Rosti 44.49
9 Mikko Hyväri 45.06
10 Vesa Lappi Bandits 54.05
  
M50 10 km 
1 Jorma Valjakka Runner’s Club 39.23
2 Kevin Heath 41.03
3 Olli Karonen Runner’s Club 41.09
4 Jukka-Pekka Hassinen KU-58 41.29
  
M60 10 km 
1 Hannu Parviainen Espoon Tapiot 40.23
2 Montonen Reijo SpoVe 45.53
3 Antero Ignatius Endurance 47.31
  
Miehet kunto 10 km 
1 Jussi Pietikäinen Kontiolahti 39.05
2 Sampsa Kautto Erikoisrajajääkärikilta 39.21
3 Markku Nieminen Espoon Etanat 39.56
4 Anssi Törmä 41.50
5 Petri Nietula 42.18
6 Jukka Kaavi 42.35
7 Petri Ylisaukko-oja 45.59
8 Jussi Riku Helander MC Mummo 47.03
9 Janne Timonen 47.38
10 Mikko Lehtonen Helsinki 49.26
11 Antti Kansanen 49.59
12 Petri Manu Runner’s High 50.00
13 Mikko Toivonen 51.03
14 Henri Ryhänen Runner’s High 51.54
  
Naiset 10 km 
1 Paula Tukiainen KU-58 Vantaa 39.24
2 Elisa Sihvola 42.27
3 Sarah Harley Runner’s High 43.11
4 Riikka Räisänen Töysän Veto 43.34
5 Laura Heikkilä Runner’s High 44.03
6 Jonna Railio HKV 44.23
7 Laura Lajunen Runner’s High 44.26
8 Kaisla Joutsenniemi Helsinki 44.54
9 Pauliina Pietikäinen Kontilahti 45.13
10 Elina Itkonen Gastrocnemius Ferreus 45.48
11 Heli Udd 48.26
12 Hanna Kangassalo 48.36
13 Ritva Ryynänen 50.27
14 Sofia Diakhaté 56.31
15 Judith Kas Netherlands/WAV Tartletos 58.30
16 Laura-Maria Saarela 1.02.36
17 Teija Saari 1.02.36
18 Gloria Wissel 1.05.10
  
N40 10 km 
1 Laura Markovaara KU-58 36.02
2 Mirja Vartiainen 42.19
3 Eerika Lipsanen 43.49
4 Arja Vesterholm Helsinki 47.37
  
N50 10 km 
1 Tuula Voutilainen Porvoon Urheilijat 44.29
  
Naiset kunto 10 km 
1 Aulikki Leivo 43.55
2 Marja Hämäläinen 44.50
3 Emmi Nieminen Helsinki 46.36
4 Mari Ulkuniemi Runner’s High 47.43
5 Josefina Aalto 47.45
6 Aino Kangas Jyväskylä 48.55
7 Hanna Pantsu 49.38
8 Heli Oravakangas Runner’s High 50.06
9 Tarja Virolainen Helsinki 51.37
10 Elina Tonteri 52.15
11 Essi Raitala 52.17
12 Tiina Tawaststjerna 52.34
13 Sanna Hyvärinen 53.30
14 Nathalie Huber 53.46
15 Sari Saaristo Helsinki 53.59
16 Saara Suojanen 54.11
17 Johanna Hedman Runner’s High 54.39
18 Suvi Tormonen Helsinki 54.39
19 Lilia Mielonen 55.27
20 Sanna Ryhänen Runner’s High 55.49
21 Marjo Leppälammi Runner’s High 56.17
22 Kristiina Meriläinen Helsinki 56.32
23 Sara Viuha Runner’s High 56.43
24 Suvi Korkeamäki 57.22
25 Christine Skibsted Jensen 57.56
26 Tuija Savolainen Helsinki 58.22
27 Johanna Oravakangas Pyhäjärvi 1.02.49
28 Elli Gromov Runner’s High 1.04.10
29 Saara Patoluoto 1.04.45
30 Tanja Syväste Runner’s High 1.07.01
31 Pia Juha 1.09.23
32 Tuula Silfver Runner’s High 1.11.49
33 Fatima Koroma 1.12.28

RUNNER'S HIGH OY

+358 44 205 0310

valmennus @ runhigh.fi
Kap Hornin katu 7
00220 Helsinki
y-tunnus: 2399164-4

  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon

#WERUNHIGH

#PIMPMYRUN