III Helsinki Central Park 10 km & 5 km 26.4.2014 Tulokset

Vuonna 2016 Helsinki Central Park 10 km & 5 km juostaan 30.4.2016.

 

Miehet 5 km
1 Matt Fox Runner’s High 16.12
2 Jani Strömsholm KU-58 16.36
3 Jukka Hyttinen Helsinki Triathlon 16.37
4 Pasi Päällysaho KU-58 18.43
5 Timi Malinen Helsinki Triathlon 19.16
6 Tage Svenfelt Helsinki 19.34
7 Masi Rinkinen Helsinki 19.39
8 Pekka Kinnari Helsinki 21.53
9 Timo Alatalkkari KU-58 22.04
10 Jarmo Paakko Vehkalan Veikot 23.28
11 Paavo Tomminen Hamina 24.31
12 Veli-Pekka Karstela Vantaa 30.37

 

Miehet kunto 5 km
1 Jukka-Pekka Hassinen KU-58 19.54
2 Timo Kuusiola Helsinki 24.42
3 Kimmo Ikala 25.22
4 Teemu Tolonen Jänis 33.57
5 Olavi Lampinen 37.38

 

Naiset 5 km
1 Hilkka Kontro HKV 19.09
2 Saara Malinen Runner’s club 20.12
3 Mari Ulkuniemi Runner’s High 20.37
4 Anu Katajisto 21.18
5 Tiia Kuparinen Helsinki 21.23
6 Tuula Vesalainen Runner’s High 21.49
7 Hele Haapaniemi Runner`s High 21.58
8 Riitta Helena Karstela Vantaa 32.48
9 Eveliina Kuvaja Helsinki 34.39

 

Naiset kunto 5 km
1 Katja Henttinen Heltri 23.52
2 Sanna Ilmarinen Helsinki 27.07
3 Eija Mellin Runner`s High 27.31
4 Heidi Lehtonen Klaukkala 29.03
5 Khwanru Saelee 29.24
6 Lea Kurvinen Tuusula 30.52
7 Petra Koljonen Järvenpää 32.38
8 Edit Sárközi Budapest 41.24

 

Miehet 10 km
1 Mårten Boström Sjundeå IF 33.31
2 Kevin Maina Helsinki 38.14
3 Reto Wyss OLVBL 38.36
4 Drew Hopper Helsinki 39.27
5 Andreas Opstad 41.01
6 Janne Salonen Espoo 41.20
7 Tommi Rötkin 41.26
8 Tom Thiel 41.35
9 Lauri Tuomaala 41.52
10 Jussi Uusihakala 43.12
11 Jukka Luoma-Halkola Espoo 43.39
12 Teemu Rautiainen Helsinki 44.21
13 Jaakko Uotila 45.09
14 Harri Lappalainen 51.47
15 Alberto Sara Adín Helsinki 51.52
16 Jonas Dahlström Espoo 52.31
17 Peter Petros Helsinki 53.45
18 Jarno Lehtola 58.57
19 Rajeev Siewnath Helsinki 1.11.15

 

Miehet kunto 10 km
1 Jukka Kaavi 43.48
2 Antonio Covas Helsinki 44.03
3 Juha Makkonen Tuusula 44.50
4 Timo Holopainen Runner’s High 44.52
5 Teemu Maikkola Helsinki 46.00
6 Asmo Halinen B12 46.27
7 Kari Luoma Helsinki 47.18
8 Ignacio Arroyo Calvente Madrid 48.11
9 Antti Leppävuori Helsinki 48.11
10 Osmo Puhakainen Helsinki 48.24
11 Timo Oikari Helsinki 48.31
12 Taneli Rautio Espoo 49.03
13 Juha Seppälä Vihti Triathlon 49.38
14 Jussi Kauppinen Ylä-Ristilän Ryhti 51.01
15 Kari Paakkinen 52.44
16 Jere Havo Helsinki 54.06
17 Markus Leinonen 54.18
18 Ilkka Tykkyläinen 55.03
19 Kimmo Oksanen 55.30
20 Anssi Kaarnalehto Helsinki 55.43
21 Joonas Castrén Helsinki 1.17.03

 

M40 10 km
1 Sampo Luukkainen Runner’s Club 38.41
2 Mikko Mäkelä Vantaan Salamat 38.48
3 Janne Reinikainen Klaukkala 39.09
4 Timo Ustinov Runner`s Club 40.13
5 Antero Massinen Järvenpää 40.51
6 Marko Rantanen Syrjänmäen Vauhti 41.32
7 Heikki Närhinen Helsinki 41.40
8 John Sperryn Wellbring 42.14
9 Timo Vesterinen Vantaa 44.59
10 Ryhänen Henri Runner’s High 49.34
11 Vesa Piirainen Tuusula 54.20
12 Urpo Kolkki Helsinki 1.01.30

 

M50 10 km
1 Olli Karonen Runner’s Club 41.33
2 Jukka Anttalainen Helsingin Jyry 44.38
3 Mikko Toivonen RHEA Running Club 47.32
4 Kari Pynnönen Helsinki 57.19

 

M60 10 km
1 Olavi Peura ONMKYU 40.53
2 Hannu Parviainen Espoon Tapiot 41.11
3 Veikko Tahvanainen Viipurin Urheilijat 45.59
4 Antero Ignatius Endurance 47.43

 

Naiset 10 km
1 Sanna Kullberg KU-58 38.52
2 Minna Maasilta Runner’s High 39.02
3 Laura Heikkilä Runner’s High 44.13
4 Julia Venesmaa Helsinki 45.01
5 Sanna Malinen Runner´s Club 46.39
6 Laura Repo 47.22
7 Ulla Nevalainen Helsinki 52.17
8 Jannica Welling Espoo 53.17
9 Virve Tulamo Helsinki 53.53
10 Maria Lampinen Helsinki 54.47
11 Julia Massolle Helsinki 55.34
12 Andrea Schnider Thalwil 56.04
13 Anna Tykkyläinen Helsinki 57.12
14 Hanna-Mari Vuolukka Espoo 59.28
15 Cécile Makweri 1.00.03
16 Pamela Pitkänen Helsinki 1.00.36
17 Sanna Haikonen Vantaa 1.00.38
18 Natalie Nevaste Helsinki 1.01.19
19 Sylvie Langeraert Sint-Amandsberg 1.01.19
20 Lena Ana Mischkulnig Graz 1.01.24
21 Karoliina Turppo 1.01.46
22 Jenni Tulokas Helsinki 1.02.53
23 Camilla Granholm Helsinki 1.03.41
24 Ping Jiang University of Helsinki 1.05.05
25 Maria Laisi Helsinki 1.13.08

 

Naiset kunto 5 km
1 Tiina Järvinen 48.34
2 Ira Gröhn Runner’s High 49.48
3 Maija Vallinoja Runner’s High 50.04
4 Aino Hästö Helsinki 51.11
5 Veera Malmivaara Runner’s High 51.39
6 Sivi Lindroos Helsinki 52.12
7 Katja Salonranta Runners high 52.16
8 Anette Aarnio Helsinki 52.36
9 Päivi Rautio Vantaa 53.08
10 Hanna Joronen Helsinki 53.37
11 Henna Junnila Helsinki 53.41
12 Elina Meriläinen Kerava 54.14
13 Minna-Kaisa Moilanen Vantaa 54.45
14 Nicolina Jåfs Helsinki 55.00
15 Nina Erno-Ustinov Espoo 55.08
16 Linda Keinänen Runner’s High 55.19
17 Jenni Villman Helsinki 55.50
18 Jannica Lindahl Helsinki 56.11
19 Erica Saarela Vantaa 56.11
20 Miina Leussu Helsinki 57.07
21 Anna Bessonova Helsinki 58.21
22 Suvi Loikkanen 59.12
23 Elina Wiik 59.28
24 Paula Puhakainen Helsinki 59.56
25 Pia Kukkonen Runner’s High 1.00.08
26 Satu Ruutiainen 1.00.22
27 Susann Hommas Helsinki 1.00.42
28 Minna Salorinne Helsinki 1.00.51
29 Tiia Lassila Helsinki 1.01.17
30 Susanna Ketola Lohja 1.01.41
31 Annika Virtanen Kerava 1.01.44
32 Laura Mahlamäki 1.02.30
33 Outi Mäkinen Helsinki 1.02.43
34 Meri Salkanovic Espoo 1.03.02
35 Petra Tiisala Helsinki 1.03.02
36 Sanna Atrila Helsinki 1.04.14
37 Salla Kaikkonen Vantaa 1.07.21
38 Jenni Rouvinen 1.07.21
39 Outi-Maria Sarpakunnas Espoo 1.09.26

 

N40 10 km
1 Johanna Partti Helsinki 45.26
2 Katja Jääskeläinen HKV 47.02
3 Arja Vesterholm Helsinki 48.26
4 Ryhänen Sanna Runner’s High 55.41
5 Leena Volinsky Helsinki 59.10
6 Marja Lehtimäki 1972 59.31
7 Marika Kauraoja Espoi 1.01.23
8 Tuula Silfver Runner’s High 1.11.50
9 Aretta Kolkki Helsinki 1.19.10

 

N50 10 km
1 Kati Oikarinen Runner’s Club 45.28
2 Marjo Venesmaa Helsinki 1.00.17

 

N60 10 km
1 Kaija Purhonen Hollolan Urheilijat 51.18

RUNNER'S HIGH OY

+358 44 205 0310

valmennus @ runhigh.fi
Kap Hornin katu 7
00220 Helsinki
y-tunnus: 2399164-4

  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon

#WERUNHIGH

#PIMPMYRUN