RUNNER'S HIGH VIRTUAL RACE 2.0 RESULTS

Runner's High Virtual Race 2.0 tulokset / results

Oletko jo ilmoittutunut mukaan Runner's High Virtual Race 2.0:aan? Jos et, niin ehdit vielä hyvin! Klikkaa tästä ja lue lisää: Runner's High Virtual Race 2.0

Have you already signed up for Runner's High Virtual Race 2.0? If not yet, you have still plenty of time to do it! Click here to read more: Runner's High Virtual Race 2.0

Muuta ajankohtaista:

  • Runner's High Summer Tour juostaan kesä-heinäkuussa. Tule mukaan juoksemaan vitonen tai kymppi johonkin kolmesta tapahtumasta - tai vaikka kaikkiin kolmeen tapahtumaan! Klikkaa tästä ja lue lisää!
     

  • Verkkokurssitarjontamme kasvaa - nyt tarjolla Runner's High:n verkkokoulussa: 

    • Juoksukoulu Online - Juoksuharjoittelun kattava peruskurssi

      Simo Wannas Maratonkoulu - opiskele maratonharjoittelua kotona Simo Wannaksen johdolla

    • Runner's Core Online - lihaskuntoharjoittelun verkkokurssi 

    • Runner's Care Online - liikkuvuuden ja lihashuollon verkkokurssi

    • Futareiden Juoksukoulu - monipuolinen juoksukoulu junnufutareille ja myös vanhemmille pelaajille

    • Tästä klikkaamalla löydät lisätietoja Runner's High:n verkkokursseista

Current results of Runner's High Virtual Race 2.0 by distance (at 1.6.2020 15.16 EET)

* = uusi tulos / new result

Men - 1k

1 Matthew Blunden Great Britain 02.42

2 Aki Nummela Runner's High 02.47

3 Antti Pöyry Länsi-Uudenmaan Urheilijat 02.53

4 Tuomas Mansikka Suomi 02.55

5 Joel Simeon Hyyppä Vimpelin hiihtoseura 02.59*

6 Antton Koivisto KU-58 03.00

7 Jukka Vaara Rovaniemen Roadrunners 03.02

8 Aapo Kinnunen Runner's Club Myötätuulimailerit 03.03

9 Mathias Lindqvist Pike Bay Runnerz 03.03*

10 Ville Lavikainen Runner's Club 03.04

11 Hannu Nieminen  03.06*

12 Mikko Järkinen Runner's Clubben 03.07

13 Christoffer Melin Ik Falken 03.08

14 Tommi Kaartinen Runner's High 03.09

15 Juho Lehtoviita  Musta Neliö 03.11

16 Toni Pasanen Espoon Tapiot JK 03.12*

17 Jarkko Soikkeli Runners’ Club 03.13

18 Jari Marjomaa HKV 03.15

19 Timo Manninen Musta Neliö 03.20

20 Seppo Tolppi Sieppijärven Sisu 03.21*

21 Petri Juuti  03.21*

22 Joel Klemetti Sipoon Aisa 03.22

23 Timo Nikula Runner's Club 03.22

24 Ilari Talman HKV 03.27

25 Jussi Turpeenoja Kerava 03.28

26 Harri Pakarinen Helsingin Kisa-Veikot 03.30

27 Markku Hyvönen Lynx 03.30

28 Henri Valkonen  03.30

29 Juhani Mustonen Finland 03.31*

30 Jouko Tiainen Rakennuskolmio 03.31

31 Michel Schmidt Borgå Akilles 03.32*

32 Niko Nokelainen  03.36

33 Aki Hummasti Evijärven urheilijat 03.38

34 Séamus Holohan Ireland 03.38

35 Jose Antonio Velasco Pastor Finland 03.39*

36 Niklas Koski  03.39

37 Petri Lehtinen Runner's Club 03.41

38 Sebastian Sandell Sandell Fitness 03.43

39 Tom Rosenback Gäddviks snigel 03.47

40 Jukka-Pekka Hassinen Runner's Club 03.48

41 Jukka Lääveri PK-0 03.49

42 Kalle Matilainen Suomi 03.52

43 Kimmo Akkanen SolveIT Finland Oy 03.53

44 Samuli Toropainen Suomi 03.54

45 Simo Mäkinen Helsinki Running Crew 03.55*

46 Søren Rasmussen NEFCO 03.57

47 Tuomas Suni Helsingin Kisa-Veikot 03.59

48 Sami Stedt Tmi Sami Stedt 04.02

49 Marko Malinen Runner's High 04.03

50 Hans Luijendijk Netherlands 04.04

51 Petri Tuominen Runner’s High koronaklubi 04.05

52 Henri Ryhänen Helsingin juoksuklubi 04.09*

53 Jaakko Hyvärinen   04.10

54 Leo Wuoristo Suomi 04.11

55 Marko Martikainen Kenttäurheilijat-58 04.13

56 Olli Lindroos Solita 04.14*

57 Sami Rannikko Team Raju 04.16

58 Antti Erola Bay City EMS/LAhti/Finland 04.17

59 Timo Isolammi Team TK 04.21

60 Alexander Jansson  04.21*

61 Pasi Suomalainen  Metropallo -83 04.28*

62 Heikki Hartikainen Lions Club Helsinki Stamina ry 04.30

63 Meelis Kalda G4S Sprodiklubi / Estonia 04.31

64 Jari Suuronen Helsinki 04.35

65 Mika Bergman HHM lähettiläs  04.39

66 Markku Keinänen Suomi 04.45*

67 Hannes Öhman Finland 05.00

68 Giuseppe Pulvirenti Italy 05.06*

69 Matu Kormano Ilen Läskileiri  05.22

70 Kauko Ruokolainen Kakestakis / Suomi 05.33*

71 Jouni Varpelaide Urheiluseura Sipoon Syke ry 05.36

72 Tushar Najpande  07.00

73 Magnus Söderström Finland 10.14

Women - 1k

1 Katja Blunden HKV 02.58

2 Taimi Vallinoja Helsingin Kisa-Veikot 03.18

3 Anne Lyytinen Runner's Club 03.28*

4 Eeva Karjalainen TFW Kerava 03.33

5 Pia Siltala Laihian Luja 03.37

6 Emppu Suhonen Runner’s Club 03.38

7 Sini Saari Tuusulan ratsastajat 03.41

8 Pauliina Hermunen  03.44

9 Tea Grönfors Runner’s High Elite/Challenge 03.44

10 Eeva-Mari Karine-Galambosi Runner's High elite/challenge 03.45

11 Minna Hirvonen  03.47

12 Pirjo Hämäläinen 3sisters_runforfun 03.53

13 Saija Glader  03.54

14 Matilda Blomqvist Vantaa, Suomi 03.55

15 Lotta Eskelinen Fiksusti Kuntoon  03.56*

16 Tarja Oinonen Kpk24/7 03.59

17 Netta Fatal  04.02

18 Henna Nokelainen Parikkalan urheilijat 04.03

19 Laura Lassila KU-58 04.04

20 Mari Ahvenjärvi Ulvilan Ura 04.04

21 Tiina-Mari Tulimaa Triathlon Vantaa 04.05

22 Armi Niemelä Runners´Club 04.18

23 Hilla Niemi Finland 04.21

24 Mari Leppämäki Runner´s High juoksuklubi 04.22

25 Marja Rämänen  04.22

26 Pia Kylmäpuro Runner's high 04.24

27 Krista Eskeli  04.24

28 Kristiina Guillermin France 04.24

29 Sara Huhtinen Runner's High puolmarathonkoulu 04.25

30 Kari Parrott USA/Suomi 04.26

31 Paula Haikonen Runner's High juoksuklubi 04.26

32 Iris Sorjonen Suomi 04.26

33 Marjaana Rantala  04.27

34 Jannika Herttuainen Kpk24/7 04.27*

35 Tiina Henriksson Runner's High Juoksuklubi 04.29

36 Emmi Lesonen  04.29

37 Tiina-Kaisa Isolammi KPK 24/7 04.33

38 Sanna Haikonen NoRRa Runners 04.36

39 Anu Raahenmaa  04.39

40 Kaarina Bäck Runner’s High Juoksuklubi 04.39

41 Hanna Rosti ontrail.net 04.40

42 Heini Grönlund  04.41

43 Susanna Sorvali Vegan Runners 04.45

44 Lotta Kivikoski Suomi 04.47*

45 Mari Kukkonen   04.47

46 Kristi Saard  04.52

47 Titta Kinnunen  04.52*

48 Kirsi Hämäläinen  04.57

49 Rose-Marie Nurmi Finland 05.12

50 Kristine Savolainen Finland  05.15

51 Satu Matero Helsingin eläkeläisjuoksijat 05.16

52 Ida Qvarnström  05.19

53 Elise Lemaire France  05.29

54 Kati Järviö Runner's High 05.29

55 Minna Aro Team Nordic Trail Laihia 05.40

56 Christina Aro Team Nordic Trail Laihia 05.44

57 Niina Villgren Asikkala Kemppi 05.56

58 Terhi Juutilainen  06.06

59 Anna-Riikka Manninen  06.39*

60 Tiina Le Page  07.24

61 Mitris Mensonen  10.14

62 Matilda Miettinen  10.57

Men - Cooper test

1 Matthew Blunden Great Britain 3830*

2 Aki Nummela Runner's High 3770

3 Aapo Kinnunen Runner's Club Myötätuulimailerit 3770*

4 Tuomas Mansikka Suomi 3720*

5 Tuomo Salonen Runner's High 3680

6 Antti Pöyry Länsi-Uudenmaan Urheilijat 3630*

7 Joel Simeon Hyyppä Vimpelin hiihtoseura 3570

8 Tommi Kaartinen Runner's High 3450

9 Toni Pasanen Espoon Tapiot JK 3450

10 Tuomas Mikkola Silverbucket Oy 3435

11 Juho Lehtoviita  Musta Neliö 3420

12 Petri Juuti  3390*

13 Timo Nikula Runner's Club 3340

14 Mathias Lindqvist Pike Bay Runnerz 3300

15 Jarkko Soikkeli Runners’ Club 3260

16 Vilhelm Nordström Chundo Sport 3230*

17 Henri Valkonen  3220

18 Niklas Koski  3185

19 Jani Koskinen  3160*

20 Jukka-Pekka Hassinen Runner's Club 3125*

21 Ville Lavikainen Runner's Club 3100

22 Jari Marjomaa HKV 3060

23 Aki Hummasti Evijärven urheilijat 3060

24 Jussi Turpeenoja Kerava 3050

25 Seppo Tolppi Sieppijärven Sisu 3040

26 Mikko Laaksonen Luvian Veto 3040

27 Harri Pakarinen Helsingin Kisa-Veikot 3030

28 Juhani Mustonen Finland 3020

29 Hannu Nieminen  3010

30 Michel Schmidt Borgå Akilles 3000*

31 Joel Klemetti Sipoon Aisa 2990

32 Niko Nokelainen  2940*

33 Petri Lehtinen Runner's Club 2940

34 Visa Hallamaa  2870*

35 Harri Itkonen  2870

36 Kalle Matilainen Suomi 2760

37 Simo Mäkinen Helsinki Running Crew 2760*

38 Sami Stedt Tmi Sami Stedt 2750

39 Hans Luijendijk Netherlands 2750

40 Lauri Herttuainen  2720

41 Olli Lindroos Solita 2700*

42 Marko Malinen Runner's High 2680*

43 Meelis Kalda G4S Sprodiklubi / Estonia 2660

44 Henri Ryhänen Helsingin juoksuklubi 2630

45 Tom Rosenback Gäddviks snigel 2610

46 Samuli Toropainen Suomi 2600*

47 Timo Isolammi Team TK 2550

48 Joonas Varpelaide Rankaisijat 2550

49 Jose Antonio Velasco Pastor Finland 2510

50 Petri Tuominen Runner’s High koronaklubi 2480

51 Hannes Öhman Finland 2440

52 Marko Martikainen Kenttäurheilijat-58 2380

53 Mika Bergman HHM lähettiläs  2360

54 Jari Suuronen Helsinki 2330

55 Markku Keinänen Suomi 2330

56 Giuseppe Pulvirenti Italy 2260*

57 Matu Kormano Ilen Läskileiri  2150

58 Mikko Järkinen Runner's Clubben 1810

59 Tushar Najpande  1500

Women - Cooper test

1 Katja Blunden HKV 3440

2 Sini Saari Tuusulan ratsastajat 3160

3 Sanni Nordström   3110

4 Laura Sunila Runner’s Club 3110

5 Josefina Aalto Runner's High challenge / elite 3020

6 Emppu Suhonen Runner’s Club 2960

7 Pauliina Hermunen  2950

8 Janna Niemi  2940

9 Eeva-Mari Karine-Galambosi Runner's High elite/challenge 2905*

10 Pirjo Hämäläinen 3sisters_runforfun 2900

11 Eeva Karjalainen TFW Kerava 2890

12 Armi Niemelä Runners´Club 2890*

13 Johanna Toivanen  Telia Runners  2890

14 Henna Nokelainen Parikkalan urheilijat 2830*

15 Pauliina Kokko HKV 2830*

16 Laura Lassila KU-58 2780

17 Ella Oksanen  2770*

18 Minerva Viirto Länsi-Uudenmaan pelastuslaitos 2730

19 Matilda Blomqvist Vantaa, Suomi 2680

20 Paula Haikonen Runner's High juoksuklubi 2680*

21 Marianna Palola Jyväskylä 2670

22 Tarja Oinonen Kpk24/7 2630

23 Krista Eskeli  2610

24 Kaarina Bäck Runner’s High Juoksuklubi 2610*

25 Marja Rämänen  2600*

26 Emmi Lesonen  2600

27 Kari Parrott USA/Suomi 2570

28 Mari Leppämäki Runner´s High juoksuklubi 2550

29 Sari Dahlsten TNT Laihia 2550

30 Pia Kylmäpuro Runner's high 2490

31 Kristiina Guillermin France 2490*

32 Heini Grönlund  2450

33 Susanna Sorvali Vegan Runners 2440

34 Marjaana Rantala  2430

35 Sanna Ryhänen Helsingin juoksuklubi 2420

36 Sanna Haikonen NoRRa Runners 2405*

37 Tiina-Mari Tulimaa Triathlon Vantaa 2400

38 Lotta Kivikoski Suomi 2400

39 Silja Vuohensilta We Run Racing Sleddogs  2400

40 Rose-Marie Nurmi Finland 2390

41 Tiina-Kaisa Isolammi KPK 24/7 2380

42 Tiina Henriksson Runner's High Juoksuklubi 2360

43 Iris Sorjonen Suomi 2310

44 Anu Raahenmaa  2300

45 Mari Kukkonen   2290

46 Kristi Saard  2270

47 Satu Matero Helsingin eläkeläisjuoksijat 2180*

48 Terhi Juutilainen  2180

49 Eija Korhonen  2170*

50 Elise Lemaire France  2120

51 Tarja Mäkinen  Finland 2070

52 Anna-Riikka Manninen  1960

53 Niina Villgren Asikkala Kemppi 1950*

54 Minna Aro Team Nordic Trail Laihia 1940

55 Christina Aro Team Nordic Trail Laihia 1920

56 Tiina Le Page  1710

57 Mitris Mensonen  1170

Men - 10k

1 Antti-Pekka Niinistö Lahden Ahkera 30.31

2 Panu Jantunen HKV 31.26*

3 Joonas Harjamäki Helsingin Kisa-Veikot 31.35

4 Joonas Lehtinen Turun Urheiluliitto 32.50

5 Tuomo Salonen Runner's High 33.08

6 Matthew Blunden Great Britain 33.21*

7 Aki Nummela Runner's High 33.55

8 Tomi Immonen Runners Club 33.56

9 Tuomas Mikkola Silverbucket Oy 37.07

10 Toni Pasanen Espoon Tapiot JK 37.15

11 Juho Lehtoviita  Musta Neliö 37.18*

12 Aapo Kinnunen Runner's Club Myötätuulimailerit 37.34

13 Mikko Järkinen Runner's Clubben 38.17

14 Joel Simeon Hyyppä Vimpelin hiihtoseura 38.25

15 Petri Juuti  38.31

16 Mathias Lindqvist Pike Bay Runnerz 38.54

17 Ilari Talman HKV 41.34

18 Gunars Dementjevs  42.20

19 Vilhelm Nordström Chundo Sport 42.45

20 Jari Marjomaa HKV 43.03*

21 Juhani Mustonen Finland 43.14*

22 Simo Mäkinen Helsinki Running Crew 43.59*

23 Tommi Kaartinen Runner's High 44.10

24 Mikko Kiviluoma Yhistys 44.15

25 Ville Lavikainen Runner's Club 44.23*

26 Jouko Tiainen Rakennuskolmio 44.44

27 Joel Klemetti Sipoon Aisa 45.03

28 Michel Schmidt Borgå Akilles 45.17

29 Jussi Turpeenoja Kerava 46.00

30 Hannu Nieminen  46.44*

31 Jukka-Pekka Hassinen Runner's Club 47.42

32 Jose Antonio Velasco Pastor Finland 49.30*

33 Jarno Nummisto TriathlonSuomi 49.41

34 Søren Rasmussen NEFCO 51.17

35 Meelis Kalda G4S Sprodiklubi / Estonia 51.32

36 Sebastian Sandell Sandell Fitness 51.36

37 Hans Luijendijk Netherlands 52.29*

38 Joonas Varpelaide Rankaisijat 53.41

39 Henri Valkonen  55.08

40 Antti Erola Bay City EMS/LAhti/Finland 55.15

41 Antti Kauppila  56.13

42 Marko Martikainen Kenttäurheilijat-58 56.35

43 Jari Suuronen Helsinki 57.39*

44 Olli Lindroos Solita 57.56*

45 Timo Isolammi Team TK 57.56

46 Leo Graf Suomi 57.57

47 Samuli Toropainen Suomi 59.14*

48 Markku Keinänen Suomi 1.01.01

49 Hannes Öhman Finland 1.02.00

50 Kauko Ruokolainen Kakestakis / Suomi 1.04.34*

51 Mika Bergman HHM lähettiläs  1.05.40

52 Matu Kormano Ilen Läskileiri  1.05.59

53 Tushar Najpande  1.10.00

54 Jouni Varpelaide Urheiluseura Sipoon Syke ry 1.14.54

55 Magnus Söderström Finland 2.42.54

Women - 10k

1 Katja Blunden HKV 37.35

2 Rasma Coica Patria Sportland (Latvia) 41.23

3 Minna Hirvonen  43.10*

4 Pauliina Hermunen  43.48

5 Pia Siltala Laihian Luja 44.18

6 Janna Saunala Vaasa 44.18*

7 Eeva-Mari Karine-Galambosi Runner's High elite/challenge 44.50

8 Johanna Toivanen  Telia Runners  46.06

9 Eeva Karjalainen TFW Kerava 46.19

10 Lotta Eskelinen Fiksusti Kuntoon  46.49

11 Janna Niemi  47.04

12 Henna Nokelainen Parikkalan urheilijat 47.29*

13 Marianna Palola Jyväskylä 47.30

14 Sini Saari Tuusulan ratsastajat 47.35

15 Armi Niemelä Runners´Club 48.44

16 Laura Lassila KU-58 50.04

17 Kari Parrott USA/Suomi 51.53

18 Heini Grönlund  52.36

19 Kaarina Bäck Runner’s High Juoksuklubi 52.37*

20 Sara Huhtinen Runner's High puolmarathonkoulu 53.21

21 Suvi Myllymäki Finland  53.45

22 Lotta Kivikoski Suomi 55.04

23 Susanna Sorvali Vegan Runners 55.09*

24 Titta Kinnunen  56.00*

25 Heike Dennhard Switzerland 56.20

26 Minerva Viirto Länsi-Uudenmaan pelastuslaitos 56.31

27 Elina Apponen Kpk 24 /7 57.27*

28 Kristine Savolainen Finland  57.56

29 Kirsi Hämäläinen  59.06

30 Anu Raahenmaa  59.12

31 Iris Sorjonen Suomi 59.33

32 Milja Boström  59.43

33 Hilla Niemi Finland 1.00.33

34 Eija Korhonen  1.00.59*

35 Rose-Marie Nurmi Finland 1.01.31

36 Mari Kukkonen   1.01.48

37 Oona Vastakoski  1.03.00

38 Kristi Saard  1.03.26

39 Elise Lemaire France  1.05.38

40 Terhi Juutilainen  1.07.07

41 Minna Aro Team Nordic Trail Laihia 1.09.04

42 Christina Aro Team Nordic Trail Laihia 1.09.50

43 karin akrong Springflickona 1.15.04

44 Tiina Le Page  1.16.03

45 Niina Villgren Asikkala Kemppi 1.17.17

46 Anna-Riikka Manninen  1.19.17

47 Mitris Mensonen  1.49.48

Yhteistyössä

New_Balance_logo.svg.png
Logo-vw.png
Buff_logo.png
01.png
H10 W.png

Tutustu myös Runner's High:n juoksuvalmentajien kehittämiin verkkokursseihin, joista saat tukea harjoitteluusi kotioloissa:

RUNNER'S HIGH OY

+358 44 205 0310

valmennus @ runhigh.fi
Kap Hornin katu 7
00220 Helsinki
y-tunnus: 2399164-4

  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon

#WERUNHIGH

#PIMPMYRUN