RUNNER'S HIGH VIRTUAL RACE 2.0 RESULTS

Runner's High Virtual Race 2.0 tulokset / results

Muuta ajankohtaista:

  • Runner's High Summer Tour juostaan kesä-heinäkuussa. Tule mukaan juoksemaan vitonen tai kymppi johonkin kolmesta tapahtumasta! Klikkaa tästä ja lue lisää!
     

  • Verkkokurssitarjontamme kasvaa - nyt tarjolla Runner's High:n verkkokoulussa: 

    • Juoksukoulu Online - Juoksuharjoittelun kattava peruskurssi

      Simo Wannas Maratonkoulu - opiskele maratonharjoittelua kotona Simo Wannaksen johdolla

    • Runner's Core Online - lihaskuntoharjoittelun verkkokurssi 

    • Runner's Care Online - liikkuvuuden ja lihashuollon verkkokurssi

    • Futareiden Juoksukoulu - monipuolinen juoksukoulu junnufutareille ja myös vanhemmille pelaajille

    • Tästä klikkaamalla löydät lisätietoja Runner's High:n verkkokursseista

Final total results by sum of positions per distance (1k + Cooper Test + 10k)

See also total results by sum of positions below

Men

1 Joonas Harjamäki Helsingin Kisa-Veikot 7

2 Panu Jantunen HKV 8

3 Aki Nummela Runner's High 10

4 Tuomo Salonen Runner's High 11

5 Matthew Blunden Great Britain 17

6 Tuomas Mansikka Suomi 23

7 Antti Pöyry Länsi-Uudenmaan Urheilijat 24

8 Aapo Kinnunen Runner's Club Myötätuulimailerit 28

9 Juho Ylipekkala Finland 32

10 Joel Simeon Hyyppä Vimpelin hiihtoseura 34

11 Tommi Kaartinen Runner's High 47

11 Toni Pasanen Espoon Tapiot JK 47

13 Mikko Järkinen Runner's Clubben 48

14 Mathias Lindqvist Pike Bay Runnerz 49

14 Juho Lehtoviita  Musta Neliö 49

16 Tuomas Mikkola Silverbucket Oy 55

17 Timo Nikula Runner's Club 56

18 Petri Juuti  66

19 Aleksi Harkko  67

20 Markku Orispää  71

21 Vilhelm Nordström Chundo Sport 73

22 Henri Valkonen  77

23 Mikko Kiviluoma Yhistys 79

24 Ville Lavikainen Runner's Club 81

25 Jari Marjomaa HKV 86

25 Jani Koskinen  86

27 Niklas Koski  89

28 Jouko Kylmäoja JS Hercules 91

29 Joel Klemetti Sipoon Aisa 99

30 Hannu Nieminen  100

31 Harri Pakarinen Helsingin Kisa-Veikot 103

32 Jukka-Pekka Hassinen Runner's Club 106

33 Mikko Laaksonen Luvian Veto 109

34 Juhani Mustonen Finland 113

35 Jussi Turpeenoja Kerava 117

36 Jonathan Stiff England 126

37 Michel Schmidt Borgå Akilles 127

38 Jesper Wallenius Nummela 133

39 Lauri Markelin  135

40 Niko Nokelainen  136

41 Simo Mäkinen Helsinki Running Crew 140

42 Petri Lehtinen Runner's Club 142

43 Sebastian Sandell Sandell Fitness 155

44 Jukka Lääveri PK-0 157

45 Sebastian Nordström Suomi 159

46 Jose Antonio Velasco Pastor Finland 175

47 Markku Hyvönen Lynx 177

48 Hans Luijendijk Netherlands 185

49 Tom Rosenback Gäddviks snigel 187

49 Lauri Herttuainen  187

51 Marko Malinen Runner's High 188

52 Olli Lindroos Solita 189

53 Samuli Toropainen Suomi 194

54 Jouni Heinäharju Suomi 196

55 Marko Martikainen Kenttäurheilijat-58 198

56 Henri Ryhänen Helsingin juoksuklubi 199

57 Tuukka Hartikka Finland 200

58 Leo Wuoristo Suomi 204

59 Petri Tuominen Runner’s High koronaklubi 205

60 Meelis Kalda G4S Sprodiklubi / Estonia 206

61 Antti Kauppila  218

62 Marko Visuri  219

63 Alexander Jansson  220

63 Pasi Suomalainen  Metropallo -83 220

65 Timo Isolammi Team TK 223

66 Markku Keinänen Suomi 224

67 Jari Suuronen Helsinki 239

68 Kauko Ruokolainen Kakestakis / Suomi 242

69 Sami Rannikko Team Raju 245

69 Mika Bergman HHM lähettiläs  245

71 Hannes Öhman Finland 248

72 Timo Peltomaa Karjaan Ura 258

72 Tomas Sundholm Finland 258

74 Matu Kormano Ilen Läskileiri  259

75 Tushar Najpande  267

Women

1 Katja Blunden HKV 3

2 Rebekka Naatus Ylikiimingin Nuijamiehet 12

3 Taimi Vallinoja Helsingin Kisa-Veikot 14

4 Minna Hirvonen  17

4 Sanni Nordström   17

6 Pauliina Hermunen  31

7 Sini Saari Tuusulan ratsastajat 32

8 Eeva Karjalainen TFW Kerava 35

8 Eeva-Mari Karine-Galambosi Runner's High elite/challenge 35

10 Henna Nokelainen Parikkalan urheilijat 48

10 Pauliina Kokko HKV 48

12 Pirjo Hämäläinen 3sisters_runforfun 52

13 Lotta Eskelinen Fiksusti Kuntoon  58

14 Marianna Palola Jyväskylä 64

14 Armi Niemelä Runners´Club 64

16 Nina Salmela-Mäkelä Kuusankoski 65

17 Laura Lassila KU-58 71

18 Ella Oksanen  78

19 Marja Rämänen  89

20 Saija Glader  90

21 Mari Leppämäki Runner´s High juoksuklubi 94

21 Kaarina Bäck Runner’s High Juoksuklubi 94

21 Paula Haikonen Runner's High juoksuklubi 94

24 Kirsi Hämäläinen  98

25 Kari Parrott USA/Suomi 104

26 Sara Huhtinen Runner's High puolmarathonkoulu 106

27 Krista Eskeli  120

28 Tiina-Mari Tulimaa Triathlon Vantaa 123

28 Heini Grönlund  123

30 Marjaana Rantala  127

31 Kristiina Guillermin France 134

32 Tiina-Kaisa Isolammi KPK 24/7 135

33 Titta Kinnunen  138

34 Susanna Sorvali Vegan Runners 140

35 Tiina Henriksson Runner's High Juoksuklubi 142

36 Sanna Ryhänen Helsingin juoksuklubi 143

37 Lotta Kivikoski Suomi 144

38 Hanna Sirviö Suomi 145

39 Sanna Haikonen NoRRa Runners 150

40 Iris Sorjonen Suomi 152

41 Hanna Rosti ontrail.net 153

42 Anu Raahenmaa  156

43 Kristine Savolainen Finland  168

44 Anu Tamminen  169

45 Mari Kukkonen   174

46 Rose-Marie Nurmi Finland 175

47 Kristi Saard  181

48 Eija Korhonen  185

49 Terhi Juutilainen  188

50 Ida Qvarnström  193

51 Elise Lemaire France  196

52 Minna Aro Team Nordic Trail Laihia 205

53 Christina Aro Team Nordic Trail Laihia 208

54 Niina Villgren Asikkala Kemppi 211

55 Anna-Riikka Manninen  213

56 Tiina Le Page  215

57 Mitris Mensonen  222

58 Heidi Aaltonen  224

Final result by distance

* = uusi tulos / new result

Men - 1k

1 Tuomo Salonen Runner's High 02.24

2 Aki Nummela Runner's High 02.32*

3 Joonas Harjamäki Helsingin Kisa-Veikot 02.33

4 Panu Jantunen HKV 02.38

5 Matthew Blunden Great Britain 02.42

6 Antti Pöyry Länsi-Uudenmaan Urheilijat 02.53

7 Aapo Kinnunen Runner's Club Myötätuulimailerit 02.55

7 Tuomas Mansikka Suomi 02.55

9 Joel Simeon Hyyppä Vimpelin hiihtoseura 02.59

10 Antton Koivisto KU-58 03.00

11 Mathias Lindqvist Pike Bay Runnerz 03.02

11 Jukka Vaara Rovaniemen Roadrunners 03.02

11 Juho Ylipekkala Finland 03.02*

14 Ville Lavikainen Runner's Club 03.04

15 Hannu Nieminen  03.06

16 Mikko Järkinen Runner's Clubben 03.07

16 Mikko Kiviluoma Yhistys 03.07

18 Christoffer Melin Ik Falken 03.08

19 Timo Nikula Runner's Club 03.09

19 Tommi Kaartinen Runner's High 03.09

21 Vilhelm Nordström Chundo Sport 03.11

21 Juho Lehtoviita  Musta Neliö 03.11

23 Toni Pasanen Espoon Tapiot JK 03.12

23 Jari Marjomaa HKV 03.12

25 Jarkko Soikkeli Runners’ Club 03.13

26 Aleksi Harkko  03.17*

27 Markku Orispää  03.18*

28 Timo Manninen Musta Neliö 03.20

28 Henri Valkonen  03.20*

30 Tuomas Mikkola Silverbucket Oy 03.21*

30 Seppo Tolppi Sieppijärven Sisu 03.21

30 Petri Juuti  03.21

33 Joel Klemetti Sipoon Aisa 03.22

34 Mikko Laaksonen Luvian Veto 03.26

34 Jouko Kylmäoja JS Hercules 03.26

36 Niklas Koski  03.27

36 Ilari Talman HKV 03.27

36 Jani Koskinen  03.27

39 Jussi Turpeenoja Kerava 03.28

40 Harri Pakarinen Helsingin Kisa-Veikot 03.30

40 Markku Hyvönen Lynx 03.30

42 Juhani Mustonen Finland 03.31

42 Jouko Tiainen Rakennuskolmio 03.31

44 Michel Schmidt Borgå Akilles 03.32

45 Jonathan Stiff England 03.34*

46 Jukka-Pekka Hassinen Runner's Club 03.36

46 Niko Nokelainen  03.36

48 Petri Lehtinen Runner's Club 03.37*

49 Marko Martikainen Kenttäurheilijat-58 03.38

49 Aki Hummasti Evijärven urheilijat 03.38

49 Séamus Holohan Ireland 03.38

49 Jesper Wallenius Nummela 03.38*

53 Jose Antonio Velasco Pastor Finland 03.39

54 Lauri Markelin  03.42

55 Sebastian Sandell Sandell Fitness 03.43

55 Tero Forsberg Runner's High 03.43*

57 Tom Rosenback Gäddviks snigel 03.47

58 Jukka Lääveri PK-0 03.49

59 Kalle Matilainen Suomi 03.50

60 Kimmo Akkanen SolveIT Finland Oy 03.53

61 Samuli Toropainen Suomi 03.54

62 Simo Mäkinen Helsinki Running Crew 03.55

63 Søren Rasmussen NEFCO 03.57

64 Tuomas Suni Helsingin Kisa-Veikot 03.59

64 Antti Merivirta Radanvarren rykäisy 03.59

64 Sebastian Nordström Suomi 03.59*

67 Tuukka Hartikka Finland 04.01

68 Sami Stedt Tmi Sami Stedt 04.02

69 Marko Malinen Runner's High 04.03

70 Hans Luijendijk Netherlands 04.04

71 Petri Tuominen Runner’s High koronaklubi 04.05

72 Marko Visuri  04.08

73 Henri Ryhänen Helsingin juoksuklubi 04.09

74 Jaakko Hyvärinen   04.10

75 Leo Wuoristo Suomi 04.11

75 Antti Kauppila  04.11

77 Olli Lindroos Solita 04.14

78 Lauri Herttuainen  04.15*

79 Sami Rannikko Team Raju 04.16

80 Markku Keinänen Suomi 04.17*

80 Antti Erola Bay City EMS/LAhti/Finland 04.17

82 Timo Isolammi Team TK 04.21

82 Alexander Jansson  04.21

84 Jouni Heinäharju Suomi 04.23

85 Pasi Suomalainen  Metropallo -83 04.28

86 Heikki Hartikainen Lions Club Helsinki Stamina ry 04.30

87 Meelis Kalda G4S Sprodiklubi / Estonia 04.31

88 Jari Suuronen Helsinki 04.35

89 Mika Bergman HHM lähettiläs  04.39

90 Kauko Ruokolainen Kakestakis / Suomi 04.47

91 Hannes Öhman Finland 05.00

92 Giuseppe Pulvirenti Italy 05.06

93 Timo Peltomaa Karjaan Ura 05.19*

94 Matu Kormano Ilen Läskileiri  05.22

95 Tomas Sundholm Finland 05.26*

96 Jouni Varpelaide Urheiluseura Sipoon Syke ry 05.36

97 Tushar Najpande  07.00

98 Magnus Söderström Finland 10.14

Women - 1k

1 Katja Blunden HKV 02.58

2 Taimi Vallinoja Helsingin Kisa-Veikot 03.18

3 Rebekka Naatus Ylikiimingin Nuijamiehet 03.23

4 Anne Lyytinen Runner's Club 03.28

5 Minna Hirvonen  03.32

6 Eeva Karjalainen TFW Kerava 03.33

7 Laura Hievanen Runner’s Club 03.34*

8 Sanni Nordström   03.35

8 Minna Wahe-Andersson Nagu If 03.35

10 Pia Siltala Laihian Luja 03.37

11 Emppu Suhonen Runner’s Club 03.38

12 Eeva-Mari Karine-Galambosi Runner's High elite/challenge 03.41

12 Sini Saari Tuusulan ratsastajat 03.41

14 Laura Sunila Runner’s Club 03.42

15 Pauliina Hermunen  03.44

15 Tea Grönfors Runner’s High Elite/Challenge 03.44

17 Janna Saunala Vaasa 03.45*

18 Henna Nokelainen Parikkalan urheilijat 03.51

19 Pirjo Hämäläinen 3sisters_runforfun 03.53

19 Pauliina Kokko HKV 03.53

21 Saija Glader  03.54

22 Matilda Blomqvist Vantaa, Suomi 03.55

23 Lotta Eskelinen Fiksusti Kuntoon  03.56

24 Marianna Palola Jyväskylä 03.58*

24 Nina Salmela-Mäkelä Kuusankoski 03.58*

26 Tarja Oinonen Kpk24/7 03.59

27 Ella Oksanen  04.00

28 Netta Fatal  04.02

29 Laura Lassila KU-58 04.04

29 Mari Ahvenjärvi Ulvilan Ura 04.04

29 Armi Niemelä Runners´Club 04.04

32 Tiina-Mari Tulimaa Triathlon Vantaa 04.05

33 Artemis Filippou Helsingin juoksuklubi 04.19

34 Hilla Niemi Finland 04.21

35 Mari Leppämäki Runner´s High juoksuklubi 04.22

35 Marja Rämänen  04.22

37 Kaarina Bäck Runner’s High Juoksuklubi 04.23

38 Kirsi Hämäläinen  04.24*

38 Pia Kylmäpuro Runner's high 04.24

38 Krista Eskeli  04.24

38 Kristiina Guillermin France 04.24

42 Sara Huhtinen Runner's High puolmarathonkoulu 04.25

43 Kari Parrott USA/Suomi 04.26

43 Paula Haikonen Runner's High juoksuklubi 04.26

43 Iris Sorjonen Suomi 04.26

46 Marjaana Rantala  04.27

46 Jannika Herttuainen Kpk24/7 04.27

48 Tiina Henriksson Runner's High Juoksuklubi 04.29

48 Emmi Lesonen  04.29

50 Tiina-Kaisa Isolammi KPK 24/7 04.33

51 Sanna Haikonen NoRRa Runners 04.36

51 Sanna Ryhänen Helsingin juoksuklubi 04.36

53 Anu Raahenmaa  04.39

54 Hanna Rosti ontrail.net 04.40

55 Heini Grönlund  04.41

56 Susanna Sorvali Vegan Runners 04.45

57 Lotta Kivikoski Suomi 04.47

57 Mari Kukkonen   04.47

59 Titta Kinnunen  04.49

59 Piia Kuoksa Suomi 04.49

61 Kristi Saard  04.52

62 Anu Tamminen  04.53*

63 Terhi Juutilainen  05.01

64 Eija Korhonen  05.03*

65 Rose-Marie Nurmi Finland 05.12

66 Kristine Savolainen Finland  05.15

67 Satu Matero Helsingin eläkeläisjuoksijat 05.16

68 Ida Qvarnström  05.19

69 Elise Lemaire France  05.29

69 Kati Järviö Runner's High 05.29

71 Minna Aro Team Nordic Trail Laihia 05.40

72 Christina Aro Team Nordic Trail Laihia 05.44

73 Hanna Sirviö Suomi 05.52*

74 Niina Villgren Asikkala Kemppi 05.56

75 Anna-Riikka Manninen  06.23

76 Tiina Le Page  07.24

77 Mitris Mensonen  10.14

78 Matilda Miettinen  10.57

79 Heidi Aaltonen  13.33*

Men - Cooper Test

1 Joonas Harjamäki Helsingin Kisa-Veikot 4150*

2 Panu Jantunen HKV 4010

3 Aki Nummela Runner's High 3930

4 Tuomo Salonen Runner's High 3910

5 Matthew Blunden Great Britain 3830

6 Aapo Kinnunen Runner's Club Myötätuulimailerit 3770

7 Tuomas Mansikka Suomi 3720

8 Antti Pöyry Länsi-Uudenmaan Urheilijat 3630

9 Joel Simeon Hyyppä Vimpelin hiihtoseura 3570

10 Juho Ylipekkala Finland 3500*

11 Tommi Kaartinen Runner's High 3450

11 Toni Pasanen Espoon Tapiot JK 3450

13 Tuomas Mikkola Silverbucket Oy 3435

14 Mikko Järkinen Runner's Clubben 3420

14 Juho Lehtoviita  Musta Neliö 3420

16 Petri Juuti  3390

17 Mathias Lindqvist Pike Bay Runnerz 3380

18 Timo Nikula Runner's Club 3340

19 Aleksi Harkko  3330*

20 Jarkko Soikkeli Runners’ Club 3280*

21 Markku Orispää  3250*

22 Vilhelm Nordström Chundo Sport 3230

23 Henri Valkonen  3220

24 Niklas Koski  3185

25 Joel Klemetti Sipoon Aisa 3180

26 Jani Koskinen  3160

27 Mikko Kiviluoma Yhistys 3130*

28 Jukka-Pekka Hassinen Runner's Club 3125

29 Jouko Kylmäoja JS Hercules 3120

30 Ville Lavikainen Runner's Club 3100

31 Harri Pakarinen Helsingin Kisa-Veikot 3070

32 Jari Marjomaa HKV 3060

32 Aki Hummasti Evijärven urheilijat 3060

34 Jussi Turpeenoja Kerava 3050

35 Seppo Tolppi Sieppijärven Sisu 3040

35 Mikko Laaksonen Luvian Veto 3040

37 Juhani Mustonen Finland 3020

38 Hannu Nieminen  3010

38 Jonathan Stiff England 3010*

38 Jesper Wallenius Nummela 3010*

41 Michel Schmidt Borgå Akilles 3000

42 Lauri Markelin  2980*

43 Simo Mäkinen Helsinki Running Crew 2960

44 Jukka Lääveri PK-0 2950

45 Niko Nokelainen  2940

45 Petri Lehtinen Runner's Club 2940

45 Sebastian Nordström Suomi 2940*

48 Jouni Heinäharju Suomi 2900

49 Visa Hallamaa  2870

49 Harri Itkonen  2870

51 Markku Hyvönen Lynx 2830

52 Sebastian Sandell Sandell Fitness 2810

53 Jarno Nummisto TriathlonSuomi 2790*

54 Kalle Matilainen Suomi 2760

55 Samuli Toropainen Suomi 2750*

55 Sami Stedt Tmi Sami Stedt 2750

55 Hans Luijendijk Netherlands 2750

58 Lauri Herttuainen  2720

59 Marko Visuri  2700

59 Olli Lindroos Solita 2700

61 Marko Malinen Runner's High 2680

62 Meelis Kalda G4S Sprodiklubi / Estonia 2660

63 Henri Ryhänen Helsingin juoksuklubi 2630

64 Tom Rosenback Gäddviks snigel 2610

65 Alexander Jansson  2600*

66 Timo Isolammi Team TK 2590

67 Tuukka Hartikka Finland 2580*

67 Pasi Suomalainen  Metropallo -83 2580

69 Joonas Varpelaide Rankaisijat 2550

70 Jose Antonio Velasco Pastor Finland 2510

70 Leo Wuoristo Suomi 2510*

72 Markku Keinänen Suomi 2500

73 Petri Tuominen Runner’s High koronaklubi 2480

73 Antti Kauppila  2480*

73 Kauko Ruokolainen Kakestakis / Suomi 2480

76 Hannes Öhman Finland 2440

77 Jari Suuronen Helsinki 2410

78 Marko Martikainen Kenttäurheilijat-58 2380

79 Mika Bergman HHM lähettiläs  2360

80 Giuseppe Pulvirenti Italy 2260

81 Matu Kormano Ilen Läskileiri  2150

82 Timo Peltomaa Karjaan Ura 2110*

83 Tomas Sundholm Finland 2090*

84 Sami Rannikko Team Raju 1940*

85 Tushar Najpande  1500

Women - Cooper Test

1 Katja Blunden HKV 3440

2 Sini Saari Tuusulan ratsastajat 3160

3 Taimi Vallinoja Helsingin Kisa-Veikot 3150

4 Sanni Nordström   3110

4 Laura Sunila Runner’s Club 3110

6 Rebekka Naatus Ylikiimingin Nuijamiehet 3060

7 Josefina Aalto Runner's High challenge / elite 3020

8 Minna Hirvonen  3000

9 Emppu Suhonen Runner’s Club 2960

10 Pauliina Hermunen  2950

11 Janna Niemi  2940

12 Eeva-Mari Karine-Galambosi Runner's High elite/challenge 2905

13 Pirjo Hämäläinen 3sisters_runforfun 2900

14 Eeva Karjalainen TFW Kerava 2890

14 Armi Niemelä Runners´Club 2890

14 Johanna Toivanen  Telia Runners  2890

17 Henna Nokelainen Parikkalan urheilijat 2830

17 Pauliina Kokko HKV 2830

19 Lotta Eskelinen Fiksusti Kuntoon  2790*

20 Laura Lassila KU-58 2780

21 Ella Oksanen  2770

22 Nina Salmela-Mäkelä Kuusankoski 2760*

23 Marianna Palola Jyväskylä 2730

23 Minerva Viirto Länsi-Uudenmaan pelastuslaitos 2730

25 Matilda Blomqvist Vantaa, Suomi 2680

25 Paula Haikonen Runner's High juoksuklubi 2680

27 Tarja Oinonen Kpk24/7 2630

28 Kaarina Bäck Runner’s High Juoksuklubi 2610

28 Krista Eskeli  2610

30 Marja Rämänen  2600

30 Emmi Lesonen  2600

32 Saija Glader  2590

33 Sara Huhtinen Runner's High puolmarathonkoulu 2580

34 Kari Parrott USA/Suomi 2570

35 Kirsi Hämäläinen  2560*

36 Mari Leppämäki Runner´s High juoksuklubi 2550

36 Sari Dahlsten TNT Laihia 2550

38 Titta Kinnunen  2540*

38 Hanna Sirviö Suomi 2540*

40 Heini Grönlund  2510

41 Pia Kylmäpuro Runner's high 2490

41 Kristiina Guillermin France 2490

43 Tiina-Mari Tulimaa Triathlon Vantaa 2480*

44 Artemis Filippou Helsingin juoksuklubi 2460

45 Susanna Sorvali Vegan Runners 2440

46 Marjaana Rantala  2430

47 Sanna Ryhänen Helsingin juoksuklubi 2420

48 Hanna Rosti ontrail.net 2410

49 Sanna Haikonen NoRRa Runners 2405

50 Lotta Kivikoski Suomi 2400

50 Silja Vuohensilta We Run Racing Sleddogs  2400

52 Rose-Marie Nurmi Finland 2390

53 Tiina-Kaisa Isolammi KPK 24/7 2380

54 Tiina Henriksson Runner's High Juoksuklubi 2360

54 Anu Raahenmaa  2360

56 Kristine Savolainen Finland  2340

57 Iris Sorjonen Suomi 2310

58 Mari Kukkonen   2290

59 Kristi Saard  2270

60 Anu Tamminen  2260*

61 Ida Qvarnström  2200

62 Terhi Juutilainen  2180

62 Satu Matero Helsingin eläkeläisjuoksijat 2180

64 Eija Korhonen  2170

65 Elise Lemaire France  2120

66 Tarja Mäkinen  Finland 2070

67 Anna-Riikka Manninen  1960

68 Niina Villgren Asikkala Kemppi 1950

69 Minna Aro Team Nordic Trail Laihia 1940

70 Christina Aro Team Nordic Trail Laihia 1920

71 Tiina Le Page  1710

72 Mitris Mensonen  1170

73 Heidi Aaltonen  1040*

Men - 10k

1 Antti-Pekka Niinistö Lahden Ahkera 30.31

2 Panu Jantunen HKV 31.26

3 Joonas Harjamäki Helsingin Kisa-Veikot 31.35

4 Joonas Lehtinen Turun Urheiluliitto 32.50

5 Aki Nummela Runner's High 32.58

6 Tuomo Salonen Runner's High 33.08

7 Matthew Blunden Great Britain 33.21

8 Tomi Immonen Runners Club 33.56

9 Tuomas Mansikka Suomi 35.05

10 Antti Pöyry Länsi-Uudenmaan Urheilijat 36.46*

11 Juho Ylipekkala Finland 36.53*

12 Tuomas Mikkola Silverbucket Oy 37.07

13 Toni Pasanen Espoon Tapiot JK 37.15

14 Juho Lehtoviita  Musta Neliö 37.18

15 Aapo Kinnunen Runner's Club Myötätuulimailerit 37.34

16 Joel Simeon Hyyppä Vimpelin hiihtoseura 37.35*

17 Tommi Kaartinen Runner's High 37.39

18 Mikko Järkinen Runner's Clubben 38.17

19 Timo Nikula Runner's Club 38.22

20 Petri Juuti  38.31

21 Mathias Lindqvist Pike Bay Runnerz 38.54

22 Aleksi Harkko  39.04*

23 Markku Orispää  39.37*

24 Jani Koskinen  41.02*

25 Ilari Talman HKV 41.34

26 Henri Valkonen  41.51

27 Gunars Dementjevs  42.20

28 Jouko Kylmäoja JS Hercules 42.35

29 Niklas Koski  42.40

30 Vilhelm Nordström Chundo Sport 42.45

31 Jari Marjomaa HKV 43.03

32 Jukka-Pekka Hassinen Runner's Club 43.06

32 Harri Pakarinen Helsingin Kisa-Veikot 43.06

34 Juhani Mustonen Finland 43.14

35 Simo Mäkinen Helsinki Running Crew 43.59

36 Mikko Kiviluoma Yhistys 44.15

37 Ville Lavikainen Runner's Club 44.23

38 Jouko Tiainen Rakennuskolmio 44.44

39 Lauri Markelin  44.53*

40 Mikko Laaksonen Luvian Veto 44.59

41 Joel Klemetti Sipoon Aisa 45.03

42 Michel Schmidt Borgå Akilles 45.17

43 Jonathan Stiff England 45.31*

44 Jussi Turpeenoja Kerava 46.00

45 Niko Nokelainen  46.01

46 Jesper Wallenius Nummela 46.05*

47 Hannu Nieminen  46.44

48 Sebastian Sandell Sandell Fitness 47.03

49 Petri Lehtinen Runner's Club 47.57*

50 Sebastian Nordström Suomi 48.02*

51 Lauri Herttuainen  49.04*

52 Jose Antonio Velasco Pastor Finland 49.30

53 Olli Lindroos Solita 49.36

54 Jarno Nummisto TriathlonSuomi 49.41

55 Jukka Lääveri PK-0 49.59*

56 Søren Rasmussen NEFCO 51.17

57 Meelis Kalda G4S Sprodiklubi / Estonia 51.32

58 Marko Malinen Runner's High 51.53

59 Leo Wuoristo Suomi 52.10*

60 Hans Luijendijk Netherlands 52.29

61 Petri Tuominen Runner’s High koronaklubi 52.42

62 Joonas Varpelaide Rankaisijat 53.41

63 Henri Ryhänen Helsingin juoksuklubi 54.07

64 Jouni Heinäharju Suomi 54.24

65 Antti Merivirta Radanvarren rykäisy 54.37

66 Tom Rosenback Gäddviks snigel 54.42

66 Tuukka Hartikka Finland 54.42

68 Pasi Suomalainen  Metropallo -83 55.00

69 Antti Erola Bay City EMS/LAhti/Finland 55.15

70 Antti Kauppila  56.13

71 Marko Martikainen Kenttäurheilijat-58 56.35

72 Markku Keinänen Suomi 57.21

73 Alexander Jansson  57.26

74 Jari Suuronen Helsinki 57.39

75 Timo Isolammi Team TK 57.56

76 Leo Graf Suomi 57.57

77 Mika Bergman HHM lähettiläs  58.33

78 Samuli Toropainen Suomi 59.14

79 Kauko Ruokolainen Kakestakis / Suomi 1.00.20

80 Tomas Sundholm Finland 1.01.04*

81 Hannes Öhman Finland 1.02.00

82 Sami Rannikko Team Raju 1.04.02*

83 Timo Peltomaa Karjaan Ura 1.04.20

84 Matu Kormano Ilen Läskileiri  1.05.59

85 Tushar Najpande  1.10.00

86 Markku Hyvönen Lynx 1.13.32

87 Jouni Varpelaide Urheiluseura Sipoon Syke ry 1.14.54

88 Marko Visuri  1.32.16*

89 Magnus Söderström Finland 2.42.54

Women - 10k

1 Katja Blunden HKV 37.35

2 Rasma Coica Patria Sportland (Latvia) 41.23

3 Rebekka Naatus Ylikiimingin Nuijamiehet 42.55*

4 Minna Hirvonen  43.10

5 Sanni Nordström   43.28

6 Pauliina Hermunen  43.48

7 Pia Siltala Laihian Luja 44.18

7 Janna Saunala Vaasa 44.18

9 Taimi Vallinoja Helsingin Kisa-Veikot 44.43*

10 Janna Niemi  44.46

11 Eeva-Mari Karine-Galambosi Runner's High elite/challenge 44.50

12 Pauliina Kokko HKV 44.51*

13 Henna Nokelainen Parikkalan urheilijat 45.39*

14 Johanna Toivanen  Telia Runners  46.06

15 Eeva Karjalainen TFW Kerava 46.19

16 Lotta Eskelinen Fiksusti Kuntoon  46.49

17 Marianna Palola Jyväskylä 47.30

18 Sini Saari Tuusulan ratsastajat 47.35

19 Nina Salmela-Mäkelä Kuusankoski 47.39

20 Pirjo Hämäläinen 3sisters_runforfun 48.16

21 Armi Niemelä Runners´Club 48.44

22 Laura Lassila KU-58 50.04

23 Mari Leppämäki Runner´s High juoksuklubi 51.06

24 Marja Rämänen  51.08*

25 Kirsi Hämäläinen  51.25*

26 Paula Haikonen Runner's High juoksuklubi 51.47

27 Kari Parrott USA/Suomi 51.53

28 Heini Grönlund  52.36

29 Kaarina Bäck Runner’s High Juoksuklubi 52.37

30 Ella Oksanen  53.10

31 Sara Huhtinen Runner's High puolmarathonkoulu 53.21

32 Tiina-Kaisa Isolammi KPK 24/7 53.42

33 Suvi Myllymäki Finland  53.45

34 Hanna Sirviö Suomi 53.54*

35 Marjaana Rantala  54.00

36 Jannika Herttuainen Kpk24/7 54.56*

37 Saija Glader  55.04*

37 Lotta Kivikoski Suomi 55.04

39 Susanna Sorvali Vegan Runners 55.09

40 Tiina Henriksson Runner's High Juoksuklubi 55.47

41 Titta Kinnunen  56.00

42 Heike Dennhard Switzerland 56.20

43 Minerva Viirto Länsi-Uudenmaan pelastuslaitos 56.31

44 Elina Apponen Kpk 24 /7 57.27

45 Sanna Ryhänen Helsingin juoksuklubi 57.28

46 Kristine Savolainen Finland  57.56

47 Anu Tamminen  58.46*

48 Tiina-Mari Tulimaa Triathlon Vantaa 58.47

49 Anu Raahenmaa  59.12

50 Sanna Haikonen NoRRa Runners 59.16

51 Hanna Rosti ontrail.net 59.31*

52 Iris Sorjonen Suomi 59.33

53 Milja Boström  59.43

54 Krista Eskeli  1.00.04

55 Kristiina Guillermin France 1.00.12*

56 Hilla Niemi Finland 1.00.33

57 Eija Korhonen  1.00.59

58 Rose-Marie Nurmi Finland 1.01.31

59 Mari Kukkonen   1.01.48

60 Oona Vastakoski  1.03.00

61 Kristi Saard  1.03.26

62 Elise Lemaire France  1.05.38

63 Terhi Juutilainen  1.07.07

64 Ida Qvarnström  1.07.14

65 Minna Aro Team Nordic Trail Laihia 1.09.04

66 Christina Aro Team Nordic Trail Laihia 1.09.50

67 karin akrong Springflickona 1.15.04

68 Tiina Le Page  1.16.03

69 Niina Villgren Asikkala Kemppi 1.17.17

70 Piia Kuoksa Suomi 1.19.04*

71 Anna-Riikka Manninen  1.19.17

72 Heidi Aaltonen  1.44.43*

73 Mitris Mensonen  1.49.48

Yhteistyössä

New_Balance_logo.svg.png
Logo-vw.png
Buff_logo.png
01.png
H10 W.png

Tutustu myös Runner's High:n juoksuvalmentajien kehittämiin verkkokursseihin, joista saat tukea harjoitteluusi kotioloissa:

RUNNER'S HIGH OY

+358 44 205 0310

valmennus @ runhigh.fi
Kap Hornin katu 7
00220 Helsinki
y-tunnus: 2399164-4

  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon

#WERUNHIGH

#PIMPMYRUN