Helsinki Central Park Run 29.4.2017 Tulokset
 

Helsinki Central Park juostiin vapputunnelmissa 29.4.2017. Jos on kysyttävää tai korjattavaa tuloksista, ota yhteyttä valmennus@runhigh.fi.

5 km

Miehet                

1    Jani    Strömsholm    0:16:23
2    Julius    Mäkinen    Tampereen Pyrintö    0:16:34
3    Tuomas    Mansikka    Runner's Club    0:16:56
4    Reijo    Niemi    Pakilan Visa    0:18:48
5  (P15 1.)  Otto    Lintula    Viipurin Urheilijat    0:19:12 (P15 1.)
6    Erik    Seesjärvi    0:19:13
7    Sampo    Luukkainen    Runner's club    0:19:23
8    Timo    Ustinov    SKB Racing Triathlon Team    0:19:32
9    Petri    Lehtinen    Runner's Club    0:20:59
10    Artturi    Puoskari    White & Case    0:21:18
11    Janko    Lindros        0:21:27
12    Henry    Hemming        0:21:41
13    Petteri    Sahakangas    Helsingin Kisaveikot    0:21:46
14    Lassi    Pekkarinen    Runners High Maraklubi    0:21:51
15    Vesa    Kämppi        0:22:48
16    Tero    Kiuru        0:24:24
17 (P15 2.)   Teppo    Malinen    Helsinki Triathlon    0:25:56
18    Riku    Keskisarja    0:26:09
19    Tage    Lemström    0:27:19
20    Risto    Määttä        0:28:57
21    Thiago    Santos    Caveira    0:29:25
22    Jukka    Vahtera    Hero    0:29:33
23    Aleksi    Öyry        0:32:18
24    Jari    Lehtonen    0:32:52
25 (P15 3.)   Santeri    Leppälä        0:33:10
26    Juha    Kyllönen    0:33:48
27    Ville    Virkkunen    0:34:56


Naiset                

1    Katarina Skräddar    Helsingin Jyry    0:18:35
2    Sanna    Kullberg    KU-58    0:19:20
3    Sofia    Muinonen    Espoon Tapiot    0:19:42
4    Matleena Livson    HKV    0:20:18
5    Laura    Hievanen    Runner's Club    0:21:08
6 (T15 1.)   Taru    Vuorinen    Espoon Hiihtoseura    0:21:42
7    Emilia    Kostiainen    Espoon Tapiot    0:21:58
8    Emilia    Suhonen    Runners High    0:22:20
9    Virpi    Taipale    Helsingin Juoksijat    0:22:57
10    Laura    Sippola    Runner's Club    0:23:11
11    Helmi    Könkkä    Rekolan Raikas    0:24:17
12    Pia    Laaksonen    White & Case    0:24:26
13    Sophia    Henelius    Kimito Sportförening    0:24:26
14 (T15 2.)    Sara    Sihvo        0:24:28
15    Sanna    Ilmarinen    0:24:28
16    Jaana    Reijonaho    0:25:08
17    Heljä    Fransila    Katiska Ensemble    0:25:12
18    Pinja    Söyrilä    Runner's Club    0:25:35
19    Sevi    Pesonen        0:25:51
20    Olga    Usova    EKOenergy runners    0:26:17
21    Katja    Paanala        0:26:19
22    Jenni    Hyvärinen    0:26:37
23    Kati    Nironen        0:27:03
24    Mari    Paanala        0:27:05
25    Liselotte Gijzemijter    EKOenergy runners    0:27:12
26    Sarianna Järviö        0:27:19
27    Essi    Lavikkala    White & Case    0:27:40
28    Penny    Martin        0:27:56
29    Saija    Tanttu    White & Case    0:28:12
30    Emma    Nyyssölä    White & Case    0:28:20
31    Meeri    Saarinen    0:28:23
32    Susanna    Majuri        0:28:28
33    Kristiina    Dahl    0:29:14
34    Sara    Terje        0:29:24
35    Essi    Juvonen    White & Case    0:30:17
36    Kirsti    Sihvonen    0:30:28
37    Shymmene    Cardoso    Caveira    0:31:50
38    Judith    Klievink    0:33:41
39    Teresa    Kuusiniemi    0:33:46
40    Jelena    Nikkarinen    0:34:35
41    Lea    Urpa        0:34:59
42    Hanna    Hassinen    0:35:08
43    Tarja    Saarnikoski    0:35:39
44    Laura    Toivonen    0:35:45
45    Caroline Sørensen-Behm    0:36:19
46    Miia    Kämppi        0:36:58
                

10 km

 

Miehet                


1    Markus    Hämäläinen    Haminan Ponteva    0:34:24
2    Anton    Nykvist        0:36:09
3    Janne    Väisänen    Team Wassu    0:36:34
4    Ragnar    Freij-Hollanti    Runner's Club    0:37:19
5    Tuukka    Rintala    Runner's Club    0:37:20
6    Tommi    Kaartinen    Runner's Club    0:38:23
7    Mikko    Pulkkinen    KeKe Running Team    0:38:49
8    Antti    Lamberg        0:39:11
9 (M50 1.)   Pasi    Päällysaho    Helsingin juoksijat    0:39:15
10    Kaapro    Manner    .    0:39:17
11    Niko    Penttinen        0:39:56
12    Juho    Siikilä    Mikkeli    0:40:00
13    Jaakko    Jukarainen    Helsinki    0:40:10
14    Jani    Koskinen    Combat Rock RC    0:40:21
15 (M50 2.)   Jukka    Rantala        0:40:38
16    Hannu    Rytkönen    Helsinki Triathlon    0:40:40
17    Juhana    Myllyniemi    Runner&#347    0:40:50
18    Tuomas    Teuri        0:41:01
19    Janne    Nurmi    Downtown 65    0:41:39
20    Jussi    Lyytinen    Helsingin Törkymöykyt    0:41:39
21    Simon    Källman    Bryggnadskontoret    0:42:05
22    Markus    Puttonen    EUK    0:42:29
23    Kevin    Maina        0:42:30
24    Pasi    Eerikäinen    BS-PU Triathlon    0:42:39
25    Petri    Haakana    HelTri    0:42:48
26    Janne    Nisula        0:43:11
27    Simo    Puumalainen    Karjala Triathlon    0:43:22
28    Heikki    Vilén    Kunto-Pirkat    0:43:26
29    Tuomas    Viskari        0:43:35
30    Marko    Pöllänen    Runners High Maraklubi    0:43:46
31 (M50 3.)    Jyri    Lahtinen        0:44:19
32 (M50 4.)    Lauri    Palva        0:44:24
33    Antti    Rantala        0:45:06
34    Antti    Leppävuori    Runner's high Maratonklubi    0:45:07
35    Mathieu    Negrerie    ETRON    0:45:19
36 (M50 5.)   Timo    Alatalkkari    Runner Club    0:45:25
37    Jonni    Johansson        0:46:09
38 (M50 6.)   Timo    Holopainen    Espoo    0:46:39
39    Mikael    Hästö        0:48:12
40 (M50 7.)   Seppo    Wuolio    Vaajakosken Kuohu    0:48:36
41    Jani    Vesterinen        0:48:40
42 (M50 8.)   Kari    Valtonen    KPK 24/7    0:49:14
43 (M50 9.)   Henri    Ryhänen    Runner's High Maraklubi    0:50:40
44    Petri    Tuominen    Runner's High    0:50:40
45    Alberto    Sara        0:50:55
46    Lasse    Koivulehto    TREMK    0:51:07
47    Vincenzo Bordino    EKOenergy Runners    0:51:37
48    Chris    Moore        0:52:04
49    Tom    Rosenback    KPK 24/7    0:52:56
50    Reko    Jokelainen    0:54:19
51    Ari    Nyman        0:54:49
52    Santeri    Järvelä        0:55:01
53    Anssi    Rannala        0:55:04
54    Joonas    Pääkkönen    Espoon Tapiot    0:55:10
55    Pekka    Rihtniemi    0:55:20
56    Markus    Hyvönen        0:55:36
57 (M50 10.)   Markku    Elolehto    0:55:37
58 (M50 11.)   Pertti    Hyvärinen    0:55:58
59    Bottà    Giacomo        0:56:11
60    Anssi    Kaarnalehto    0:56:13
61    Andrei Neznaev           0:56:26
62    Viktor    Vähätalo    Vauhtisammaleet    0:57:47
63    Antti    Lauri        0:57:49
64    Mathias    Sandell        0:58:08
65  Kari    Jauho    Ilolan Iloiset    0:58:21
66 (M50 12.)   Jyrki    Vähätalo    Vauhtisammaleet    1:00:36
67    Pekka    Pakkanen    1:00:50
68   Tomas    Blomqvist    1:02:12
69    Juhani    Saari        1:03:36
70    Verner    Vähätalo    Vauhtisammaleet    1:04:00
71    Marko    Kituniemi    1:04:01
72    Joel    Brax    Finnmap Infran voimapohkeet    1:04:26
73    Aki    Tuovinen    1:06:43
74    Petri    Hätönen        1:06:43
75 (M50 13.)    Olli    Vesanto        1:13:47
                
Naiset                

1    Maria    Söderström    HIFK    0:37:26
2    Minna    Haka-Risku    Vammalanseudun voima    0:37:31
3    Jaana    Mononen        0:39:33
4    Soili    Kosonen    Espoon Tapiot    0:40:29
5    Heidi    Hortanainen    Imatran Urheilijat    0:42:52
6    Pauliina Hermunen    0:42:57
7    Sanna    Malinen    Runners Club    0:44:17
8    Taru Valovirta        0:44:38
9    Eeva-Mari Karine-Galambosi    -    0:44:41
10    Maria    Westerlund    0:45:26
11    Katri    Djerf        0:47:18
12 (N50 1.)    Anne    Rasku    KeU    0:47:48
13    Johanna    Wiik    Helsinki Triathlon    0:48:31
14 (N50 2.)    Anne    Hoffren    Runners High Maraklubi    0:49:32
15 (N50 3.)    Seija    Nyström    Helsingin Jyry    0:49:37
16    Krista    Linko    Espoon Tapiot    0:50:08
17    Minna    Löytynoja    0:51:29
18 (N50 4.)    Kaarina    Bäck    Runner's High    0:51:47
19    Ronja    Junkkari    0:52:32
20    Johanna    Öman    Team Wassu    0:54:14
21    Minna     Matikainen    0:54:16
22    Paula    Haikonen    0:54:18
23    Nina    Nummela    Runner´s High maratonklubi    0:54:36
24    Karlina    Ozolina    Didsbury Runners    0:54:53
25    Maria    Lampinen    0:54:56
26    Krista    Heikkinen    0:55:07
27    Nina    Raunio        0:55:17
28 (N50 5.)   Soile    Suhonen    -    0:55:24
29    Anni    Kanto    Espoo    0:55:51
30    Saara    Heikkilä    0:56:03
31    Marie    Hedberg        0:56:39
32    Sanna    Ryhänen    Runner's High Maraklubi    0:57:01
33    Ulla    Westermarck    0:57:11
34    Juulia    Paavonen    0:57:38
35    Marika    Puusa    KPK 24/7    0:57:55
36    Jenny    Langenskiöld    0:58:15
37 (N50 6.)    Minna    Salorinne    0:58:32
38 (N50 7.)  Soile    Prusi    KPK 24/7    0:59:12
39    Laura    Majoinen    0:59:19
40    Pauliina Mäkkeli    0:59:29
41    Päivi    Koivuranta    1:00:15
42    Outi    Mäkinen        1:00:30
43    Elina    Hyypöläinen    1:00:38
44    Sini    Kouri        1:00:52
45    Anna Pakkanen        1:00:53 
46    Anne    Lähteenmäki        1:00:53
47   Marja-Leena Holopainen        1:01:04
48    Henna    Rauhala    Amer Sports    1:01:04
49    Tanja    Piha    run for good    1:01:06
50    Aino    Paulus        1:01:56
51    Viktoria Belorusova    1:02:37
52    Saija    Vesterinen    1:03:01
53    Marjo    Hiirola        1:03:48
54    Anna    Pullinen    Finnmap Infran voimapohkeet    1:04:03
55    Tiina    Kituniemi    1:04:11
56    Heli-Marie Palmiste 1:04:17
57    Nathalie Huber        1:04:22
58    Hanna    Ruotsalainen    Finnmap Infran voimapohkeet    1:04:30
59    Galina Khannolaynen 1:04:44
60    Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen        1:05:06
61    Laura    Hyvärinen    1:05:08
62    Mirjam    Dijksterhuis    1:05:12
63    Noora    Hyvärinen    1:06:12
64    Camilla    Hollanti    1:06:32
65    Hanne    Huovinen    Finnmap Infran voimapohkeet    1:06:35
66    Nina    Rajala        1:06:48
67    Riina    Pekonen        1:06:52
68    Henna    Heinisuo    1:06:53
69    Outi    Rantala        1:07:01
70 (N50 8.)   Päivi    Hyvärinen    1:07:56
71    Viveka    Peippo        1:08:03
72    Laura    Eskelinen    1:08:28
73    Tiina    Jämsen        1:08:40
74 (N50 9.)   Tarja    Stålberg    1:09:24
75    Jenni    Ukkonen        1:09:48
76    Ulrika    Björkstam    1:11:52
77    Sanna    Sahlman        1:14:52
78    Anastassia Ivanova    1:16:53
79    Paula    Viitanen    1:20:56
80    Kaveri    Saminathan    1:20:56

15 km

 

Miehet

1    Manu    Kauppila    Honkajoen Seudun Urheilijat    0:53:40
2    Miika    Hätinen        0:55:51
3    Sami    Haverinen    Runner's Club    0:56:55
4    Kristian Taipale    1:05:23
5    Ville    Lehto        1:09:54
6    Santeri    Takala    Syvä Köli    1:10:25
7    Lari    Komulainen    1:12:52
8    Sami    Kuusemaa    1:13:40
9    Fernando Ramirez    1:14:27
10    Antonio    Mazuecos    1:14:42
11    Mikael    Mård    Triathlon Vantaa    1:17:24
12    Auvo    Tyyskä        1:18:55
13    Jørgen    Christensen    1:19:11
14    Lauri    Harjula    Finnmap Infran voimapohkeet    1:20:21
15    Heikki    Hämäläinen    1:21:36
16    Heikki    Hämäläinen    1:21:36
17    Juan Carlos    Borrás    Gobal Warming kills Kiribati, at most 3m above SL.    1:23:21
18    Daniel    Bailo        1:25:12
19    Asko    Lankoski    1:25:30
20    Joni    Tuomi    ABB    1:25:44
21    Molina    Bustamante    1:28:58
22    Henrik    Lyra    Viedal    1:33:44
23    Fernando Ramirez    1:39:13
24    Mika    Parkkali    Helsinki Triathlon    1:41:03
25    Antonio    Neme        1:48:37
26    Sami    Korpiola    1:59:40

Naiset

1    Marjut    Hirvonen    1:03:24
2    Kaisa    Höijer    Espoo    1:04:04
3    Heidi    Merikalla-Teir    1:09:49
4    Linda    Löfbacka    1:12:42
5    Melanie    Lindner        1:16:06
6    Niina    Uimonen    Amer Sports    1:16:33
7    Hanna    Talvioja    1:16:53
8    Anna-Liisa Stenvall    Ku-58    1:17:11
9    Hanna    Aho        1:19:47
10    Iisa    Brofeldt    1:21:13
11    Kanerva    Sunila        1:21:58
12    Mona    Neuvonen    1:22:48
13    Emma    Strömbäck    1:23:29
14    Saara    Sälpäkivi    1:24:23
15    Suvi    Asikainen    1:25:05
16    Henna    Romu        1:27:59
17    Kaarina    Pansegrau    1:28:07
18    Nea    Hellman        1:28:57
19    Ada    Lappalainen    1:31:13
20    Maija-Kaisa    Myllymäki    1:31:28
21    Nicole    Cham        1:31:47
22    Sari    Koskenkorva    1:31:52
23    Johanna    Paananen    1:32:09
24    Annukka    Lyra    Viedal    1:33:44
25    Sonja    Niemelä        1:34:08
26    Sanna    Lindgren    1:34:08
27    Riikka    Taka        1:36:33
28    Sari    Jokihaara    1:37:58
29    Silja    Hormia    KPK 24/7    1:38:04
30    Heini    Hankanen    1:38:10
31    Julie    Barret        1:39:13
32    Noëllie    Raillon        1:39:13
33    Astrid    Cailliau    1:40:33
34    Marjo    Salminen    1:41:03
35    Katja    Nikulainen    1:43:45
36    Katja    Saikkonen    1:43:45
37    Hayley    Poutiainen    1:46:04
38    Alejandra    Cervera        1:48:37
39    Riikka    Antila    Ilolan Iloiset    1:54:17

RUNNER'S HIGH OY

+358 44 205 0310

valmennus @ runhigh.fi
Kap Hornin katu 7
00220 Helsinki
y-tunnus: 2399164-4

  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon

#WERUNHIGH

#PIMPMYRUN