RUNNER'S HIGH VIRTUAL RACE 2020 RESULTS

Runner's High Virtual Race 2020 tulokset

Tällä sivulla julkaistaan Runner's High Virtual Race 2020 tulokset

Lue lisää kilpailusta täältä.

Tuloksia päivitetään maanantaisin ja perjantaisin.

Runner's High Virtual Race 2020 results

Runner's High Virtual Race 2020 results are published here.

Read more about the race here.

Results are updated every Monday and Friday.

Result by distance 3.4.2020 (20:32 EET)

Huom! Tuloksista on hylätty satunnaistarkastuksen perusteella suorituksia. Olethan tarkkana, että syötät linkin gps-reittiisi eikä se ole alimittainen.

 

NB! A few results have been disqualified after  random inspection. Please be careful that  you add link to your gps-route and that the route is not too short.

Men - mile

1 Aki Nummela Runner's High 04.32

2 Joonas Harjamäki Helsingin Kisa-Veikot 04.33

3 Johannes Brunila Bruno’s Physique Club 04.48

4 Joonas Lehtinen Turun Urheiluliitto 04.52

5 Kimmo Vilska B12 - Powerwalking Group 04.57

6 Mikko Marttinen Lahden Kaleva 05.03

7 Juhani Pietarinen Kenttäurheilijat-58 05.12

8 Aapo Kinnunen Runner's Club 05.13

9 Antti Pöyry Länsi-Uudenmaan Urheilijat 05.14

10 Tommi Kaartinen Runner's High 05.15

11 Antti Hyttinen Vaajakosken Kuohu 05.16

12 Toni Pasanen Espoon Tapiot JK 05.18

13 Sami Haverinen Runner's Club 05.24

14 Tuukka Rintala Runner's Club - alamäkijaosto 05.26

15 Jani Kiuru Raja-Karjalan Suunnistajat 05.27

16 Janne Lehtonen Gofore 05.32

17 Lasse Karikoski Runner's High 05.33

18 Mathias Lindqvist Pike Bay Runnerz 05.37

19 Mikko Lahtinen Ei edustusta  05.41

20 Arto Seppänen Gofore 05.44

21 Teemu Lamminmäki Turun Urheiluliitto 05.47

22 Ilari Talman HKV 05.47

23 Pekka Ruuska MaMa - Maunulan Mamilit 05.49

24 Matti Aaltonen Visma 05.53

25 Jonathan Stiff  05.56

26 Olli Pitkänen Möskärin tunkkarit 05.58

27 Joel Klemetti  05.58

28 Gunars Dementjevs LGS 06.04

29 Jukka-Pekka Hassinen Runner’s Club 06.10

30 Markku Hyvönen Lynx 06.15

31 Samuli Lehti Stara/ Atomivoima 06.15

32 Jussi Vainio  06.17

33 Teemu Huikuri  06.25

34 Sebastian Sandell Sandell Fitness 06.29

35 Antti Leppävuori Runner’s High Challenge 06.39

36 Jarmo Virtanen Espoon Tapiot 06.43

37 Timo Tuominen Dayton Oy 06.46

38 Petri Tuominen Runner's High koronaklubi 06.49

39 Tom Hildén  06.51

40 Søren Rasmussen NEFCO 06.52

41 Tero Forsberg Runner's High 06.58

42 Tomi Tiiperi CST 06.58

43 Juha Polet  07.11

44 Joonas Varpelaide Rankaisijat 07.19

45 Mika Bergman HHM lähettiläs 07.27

46 Leevi Holopainen Northlane 07.29

47 Antti Merivirta Radanvarren riuska 07.31

48 Visa Hallamaa  07.35

49 Jeroen Bos Dordrecht running team 07.46

50 Heikki Hartikainen Lions Club Helsinki Stamina ry 07.54

51 Robert Fischer New York Road Runners 07.57

52 Sami Rannikko Team Raju 07.58

53 Jose Antonio Velasco Pastor  08.00

54 Markku Keinänen  08.00

55 Kauko Ruokolainen Kakestakis 08.16

56 Mathias Nyman Oravais IF 08.20

57 Marc Sachsze FC Bayern München 08.43

58 Jussi Sparre KPK24/7 08.53

59 Mika Dillström  09.31

60 John Lauter Team Wien 10.12

61 Igor Kononov Nordecon 40.00

62 Mario Farrugia Zurrieq Wolves 44.50

Women - mile

1 Jenni Muttonen  05.27

2 Petra Aho  05.58

3 Rasma Coica Patria Sportland 06.00

4 Anne Lyytinen Runner's Club 06.02

5 Katariina Liipo Esbo IF 06.06

6 Elli  Mansikkaniemi Team PJL 06.13

7 Pauliina Hermunen virtual  race 06.14

8 Johanna  Toivanen  Telia Runners  06.22

9 Sanni Nordström   06.25

10 Nina Salmela-Mäkelä KymUV 06.43

11 Eeva-Mari Karine-Galambosi Runner's High Challenge/Elite 06.50

12 Pirjo Hämäläinen 3sisters_runforfun 06.56

13 Armi Niemelä Runner´s Club 07.02

14 Satu Ståhlstedt KPK 24/7 07.05

15 Elina Vastakoski Runner's High 07.06

16 Kari Parrott Lonely Goat 07.21

17 Alison Beetham Alicat 07.28

18 Mari Leppämäki Runner's High juoksuklubi 07.33

19 Minerva Viirto Länsi-Uudenmaan pelastuslaitos 07.33

20 Laura Ham  07.33

21 Matleena Toivanen  Helsinki 07.43

22 Heini Grönlund  07.56

23 Jacqueline Bauer  07.57

24 Tiina Henriksson Runners High Juoksuklubi 08.07

25 Laura Tolonen Helsinki 08.08

26 Saija Glader  08.10

27 Kaarina Bäck Runner’s High juoksuklubi 08.14

28 Minna Fernelius Runner's High 08.31

29 Kristi Saard Lavassaare 08.36

30 Pia Kylmäpuro Runner's High 08.44

31 Anu Kärkkäinen  08.50

32 Nicole Mossink  08.57

33 Anu Raahenmaa  09.05

34 Anna Vierinen Telia Runners 09.12

35 Eija Sparre KPK 24/7 09.14

36 Marjo Luusuaniemi KPK 24/7 09.24

37 Jenny Somero  10.00

38 Roxanne Karppi  10.57

39 Iris Rasenberg Espoon Tapiot 10.57

40 Annukka Puotiniemi Tuusula 11.18

41 Matilda Miettinen  11.40

42 Miia Wallen Dream Team 15.19

43 Lisa  bezzina Pembroke atleta 35.40

44 Nina Leivo Nurmijärven yleisurheilu 44.27

Men - 5k

1 Aki Nummela Runner's High 15.24

2 Niklas Wihlman Turun Urheiluliitto 15.30

3 Joonas Lehtinen Turun Urheiluliitto 16.06

4 Joonas Harjamäki Helsingin Kisa-Veikot 16.18

5 Johannes Brunila Bruno’s Physique Club 16.18

6 Tuomas Aho Limingan Niittomiehet 16.26

7 Jussi Kumpula  16.31

8 Aleksi Niemelä Jyväskylän kenttäurheilijat 16.54

9 Jani Kiuru Raja-Karjalan Suunnistajat 17.18

10 Mikko Marttinen Lahden Kaleva 17.25

11 Kimmo Vilska B12 - Powerwalking Group 17.27

12 Janne Jokinen NMRS 17.29

13 Aapo Kinnunen Runner's Club 17.38

14 Antti Hyttinen Vaajakosken Kuohu 17.52

15 Toni Pasanen Espoon Tapiot JK 18.01

16 Timo Saloranta B12 - Powerwalking Group 18.03

17 Pekka Ruuska MaMa - Maunulan Mamilit 18.14

18 Otto Niemelä Teivo Stayers 18.16

19 Teemu Lamminmäki Turun Urheiluliitto 18.19

20 Riku Järvelä Samba Trail Running Club 19.05

21 Tuomas Mikkola Silverbucket 19.13

22 Juhani Pietarinen Kenttäurheilijat-58 19.20

23 Timo Nikula Runner's Club 19.22

24 Daniel  Moberg   19.24

25 Mikko Lahtinen Ei edustusta  19.35

26 Janne Lehtonen Gofore 19.47

27 Gunars Dementjevs LGS 20.02

28 Jonathan Stiff  20.22

29 Aki Hummasti Evijärven Urheilijat 20.24

30 Antti Aittola Club / team / company 20.35

31 Ville Lavikainen Runner's Club 20.46

32 Jukka-Pekka Hassinen Runner’s Club 20.50

33 Panu Oikkonen IK Tunnelpojkarna 22.42

34 Jarmo Virtanen Espoon Tapiot 22.59

35 Petri Tuominen Runner's High koronaklubi 23.27

36 Iiro Vehviläinen  23.43

37 Tom Hildén  23.59

38 Tuomas Suni Helsingin Kisa-Veikot 24.27

39 Jussi Vainio  25.09

40 Robert Fischer New York Road Runners 25.18

41 Jose Antonio Velasco Pastor  25.34

42 Joonas Varpelaide Rankaisijat 28.06

43 Marc Sachsze FC Bayern München 28.06

44 Jeroen Bos Dordrecht running team 29.10

45 Kauko Ruokolainen Kakestakis 29.31

46 Tomi Tiiperi CST 30.28

47 Markku Keinänen  30.32

48 Joel Klemetti  30.57

49 Mika Dillström  31.48

50 Igor Kononov Nordecon 55.00

Women - 5k

1 Rasma Coica Patria Sportland 19.36

2 Mari Hyyppä Jyväskylän kenttäurheilijat 19.51

3 Laura Heikkilä Runners club 19.51

4 Anne Lyytinen Runner's Club 20.35

5 Laura Sunila Runner’s Club 20.44

6 Virpi Taipale Helsingin Juoksijat 21.11

7 Janna Niemi  21.17

8 Liisa Nokelainen  21.25

9 Saana Heinänen Northern Runners 21.34

10 Johanna  Toivanen  Telia Runners  22.06

11 Eeva-Mari Karine-Galambosi Runner's High Challenge/Elite 22.39

12 Pirjo Hämäläinen 3sisters_runforfun 23.00

13 Nina Salmela-Mäkelä KymUV 23.01

14 Laura Ham  23.54

15 Hanna Forsten  25.22

16 Minerva Viirto Länsi-Uudenmaan pelastuslaitos 25.30

17 Satu Ståhlstedt KPK 24/7 26.01

18 Jenni Seise  26.05

19 Jacqueline Bauer  26.06

20 Annika Viskari  26.15

21 Maria Riaz  26.23

22 Henna-Riina Kakkola Taktinen puhallinorkesteri 26.33

23 Anu Tamminen  26.35

24 Anna Vierinen Telia Runners 27.13

25 Liisa-Maija Huttunen Vetsport 27.14

26 Hilla Niemi Caverion  27.32

27 Laura Tolonen Helsinki 27.55

28 Heini Grönlund  28.12

29 Tiina-Mari Tulimaa Triathlon Vantaa 28.17

30 Nicole Mossink  28.27

31 Matleena Toivanen  Helsinki 28.46

32 Alexandra Lehtonen Finska lenkkaresällskapet 29.00

33 Kristi Saard Lavassaare 29.26

34 Hanna Rosti ontrail.net 29.38

35 Kaarina Bäck Runner’s High juoksuklubi 29.44

36 Eija Sparre KPK 24/7 29.47

37 Tiina-Kaisa Isolammi KPK 24/7 29.58

38 Jenny Somero  30.00

39 Anu Raahenmaa  30.18

40 Saija Glader  30.19

41 Anu Kärkkäinen  30.22

42 Tiina Henriksson Runners High Juoksuklubi 30.24

43 Minna Fernelius Runner's High 31.35

44 Marjo Luusuaniemi KPK 24/7 31.49

45 Iris Rasenberg Espoon Tapiot 32.51

46 Kati Järviö Runner's High 32.58

47 Merja Niemi  33.23

48 Roxanne Karppi  37.08

49 Annukka Puotiniemi Tuusula 37.16

50 Miia Wallen Dream Team 40.44

51 Tuovi  Sjölund  Apostlarna  43.00

52 Veronica Laitinen  1.13.55

Men - 10k

1 Aki Nummela Runner's High 31.32

2 Atse Herrera  Jonathan  Entente de Haute Alsace (France)  32.45

3 Panu Jantunen HKV 33.23

4 Luke Micallef Malta 33.23

5 Simon Spiteri St. Patrick's AC Malta 33.28

6 Ari-Pekka Joensuu PR 34.56

7 Kristian Balzan AS Libertas 35.22

8 Aleksi Niemelä Jyväskylän kenttäurheilijat 35.58

9 matthew cutajar Team roznov 36.12

10 Jake  Fenech AS Libertas  36.19

11 Janne Jokinen NMRS 36.25

12 Antti Hyttinen Vaajakosken Kuohu 36.32

13 Peter Azzopardi Malta 36.42

14 Mark Pace MALTA (St. Patrick's A.C.) 36.55

15 Gerald Grech AS Libertas Malta 37.40

16 Toni Pasanen Espoon Tapiot JK 37.50

17 Tuomas Mikkola Silverbucket 37.57

18 Sami Haverinen Runner's Club 38.05

19 Aapo Kinnunen Runner's Club 38.43

20 Lauri Linnainmaa Fiskars Group 38.52

21 Vilhelm Nordström Chundo Sport 39.55

22 Aki Hummasti Evijärven Urheilijat 40.57

23 Olli Pitkänen Möskärin tunkkarit 41.08

24 Mario Farrugia Zurrieq Wolves 44.50

25 Jarmo Virtanen Espoon Tapiot 50.12

26 Jose Antonio Velasco Pastor  52.06

27 Robert Fischer New York Road Runners 53.18

28 Tom Hildén  53.43

29 Jukka-Pekka Hassinen Runner’s Club 55.48

30 Timo Isolammi Team TK 57.33

31 Joonas Varpelaide Rankaisijat 57.57

32 Antti Merivirta Radanvarren riuska 58.18

33 Jeroen Bos Dordrecht running team 59.50

34 Kauko Ruokolainen Kakestakis 1.00.26

35 Marc Sachsze FC Bayern München 1.01.03

36 Jussi Sparre KPK24/7 1.06.30

37 Markku Keinänen  1.09.17

38 Igor Kononov Nordecon 1.30.00

Women - 10k

1 Milla Kasurinen Runner's Club 40.24

2 Nina Leivo Nurmijärven yleisurheilu 44.27

3 Liisa Nokelainen  44.52

4 Pauliina Hermunen virtual  race 45.01

5 Jenni Muttonen  45.39

6 Janna Niemi  52.39

7 Anna Vierinen Telia Runners 53.59

8 Monika Vaski Zalaegerszegi Aszfaltszaggatók Sportegyesület  55.27

9 Minerva Viirto Länsi-Uudenmaan pelastuslaitos 55.29

10 Jacqueline Bauer  57.47

11 Pia Kylmäpuro Runner's High 57.50

12 Heini Grönlund  58.27

13 Milja Boström  59.12

14 Alexandra Lehtonen Finska lenkkaresällskapet 59.32

15 Laura Tolonen Helsinki 59.55

16 Anu Tamminen  1.03.42

17 Kristi Saard Lavassaare 1.04.01

18 Tiina-Kaisa Isolammi KPK 24/7 1.04.48

19 Anu Raahenmaa  1.05.05

20 Kaarina Bäck Runner’s High juoksuklubi 1.05.07

21 Jenny Somero  1.10.00

22 Eija Sparre KPK 24/7 1.12.04

23 Roxanne Karppi  1.16.45

24 Tuovi  Sjölund  Apostlarna  1.42.00

Yhteistyössä

New_Balance_logo.svg.png
Logo-vw.png
01.png
H10 W.png

RUNNER'S HIGH OY

+358 44 205 0310

valmennus @ runhigh.fi
Kap Hornin katu 7
00220 Helsinki
y-tunnus: 2399164-4

  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon

#WERUNHIGH

#PIMPMYRUN