”Run Through HEL with a smile”

WE RUN HELSINKI
RUNNING CLUB

Seuraavan treenin alkuun:

Days
Hours
Minutes
Seconds

WE RUN HELSINKI RUNNING CLUB

WE RUN HELSINKI RUNNING CLUB on yhteisöllinen juoksuklubi, jonka ilmaisiin treeneihin voi tulla mukaan kuka tahansa Runner’s High:n juoksutapahtumiin tai valmennuksiin edeltävän vuoden aikana osallistunut tai tuleviin tapahtumiin tai valmennuksiin ilmoittautunut.

Historia

Vuosien varrella olemme järjestäneet avoimia treenejä tapahtumiimme ilmoittautuneille. Aikaisemmin nämä treenit tunnettiin nimillä HHM-klubi (Helsinki Half Marathon Club) tai We Run Helsinki -treenit. COVID-pandemian aikana jouduimme keskeyttämään nämä, ja sen jälkeen olemme järjestäneet vain satunnaisia treenejä: reittikierroksia sekä muutamia valmistautumistreenejä yhteistyökumppaneidemme kanssa. Nyt on aika tehdä todellinen paluu ja aloittaa kuukausittaiset treenit entistä upeammin!

Kuka voi osallistua?

Kuka tahansa, joka on osallistunut edellisen tai seuraavan 12 kuukauden aikana Runner's High:n järjestämiin juoksutapahtumiin tai valmennuksiin. Treenit ovat täysin ilmaisia - treenistä riippuen saattaa osallistujamäärä olla kuitenkin rajattu, joten muista ilmoittautua mukaan ajoissa!

Treenipaikat ja valmentajat?

Treenipaikat vaihtelevat treenin luonteesta riippuen. Valmennuksesta vastaavat Runner's High:n huippukoutsit sekä tapahtumiemme lähettiläät.

Milloin?

Treenejä järjestetään pääosin kerran kuukaudessa, mutta aikataulu saattaa elää ja välillä treenejä voi olla useamminkin. Skrollaa sivua alaspäin ja katso sieltä seuraavat treenit!

Ideoita, ajatuksia, yhteistyötä?

Laita sähköpostia valmennus@runhigh.fi jos tulee ajatuksia treenien sisällöistä, paikoista tai yhteistyötahoista. Mielellämme kokeilemme mitä vaan ja missä vaan juoksuklubin kautta!

SEURAAVAT TREENIT:

LAUANTAI 10.5.2025 KLO 8.15
WE RUN HELSINKI X NEW BALANCE - PREP FOR BJÖRN BORG HELSINKI HALF MARATHON

Aihe: Björn Borg Helsinki Half Marathonin rytmiharjoitus

Paikka: Intersport Helsinki Forum

Aika: Lauantai 10.5.2025 klo 8.15-

Osallistujakatto: 60 hlö

Lisätietoja: Puolimaratonin rytmiharjoitus Baanalla (omilla vauhdeilla ja rytmeillä toteutettuna) Björn Borg helsinki Half Marathonille osallistuville. Osallistujille tarjolla New Balancen testikenkiä harjoitukseen, apua kenkien hankintaan ja 20% lisäalennus Intersport Forumin kengistä harjoituksen jälkeen.

Ilmoittaudu: tästä!

WE RUN HELSINKI X NEW BALANCE - BJÖRN BORG HELSINKI MARATHON SHAKEOUT PARTY

Aihe: Björn Borg Helsinki Half Marathonin viimeinen voitelu yhdessä New Balancen ja Runner’s High:n kanssa.

Paikka: Runner’s High Clubhouse (Kolmas Linja 21)

Aika: Torstai 5.6.2025 klo 18.00-

Osallistujakatto: TBA. Vain Björn Borg Helsinki Half Marathonille ja 5 kilometrille ilmoittautuneille.

Lisätietoja: TBA

Ilmoittautuminen aukeaa 19.5.2025 klo 8.00.

TORSTAI 5.6.2025 KLO 18.00