RUNNER'S HIGH VIRTUAL RACE 2020 RESULTS

Runner's High Virtual Race 2020 tulokset

Runner's High Virtual Race 2020 results

Oletko jo huomannut uuden 1.5. alkaneen Runner's High Virtual Race 2.0:n? Jos et, niin klikkaa tästä ja lue lisää: Runner's High Virtual Race 2.0

Have you already noticed Runner's High Virtual Race 2.0 which started at May 1st? Click here to read more: Runner's High Virtual Race 2.0

Final total results by time (1 mile + 5k + 10k)

See also total results by sum of positions below

Men - Total results (by time)

1 Martti Siikaluoma Lahden Ahkera 49.08

2 Atse Herrera  Jonathan  Entente de Haute Alsace (France)  50.46

3 Aki Nummela Runner's High 50.57

4 Joonas Harjamäki Helsingin Kisa-Veikot 52.10

5 Luke Micallef Malta 52.34

6 Ossi Peltoniemi Rovaniemen Roadrunners 52.38

7 Panu Jantunen HKV 52.58

8 Simon Spiteri St. Patrick's AC Malta 53.07

9 Matthew Blunden Royal Air Force 54.02

10 Joonas Lehtinen Turun Urheiluliitto 54.23

11 Johannes Brunila Bruno’s Physique Club 54.43

12 Pasi Huhtala TriathlonSuomi 55.09

13 Jussi Kumpula  55.31

14 Jake Fenech AS Libertas  55.34

15 Alexander Schembri Team Russu  55.49

16 Aapo Kinnunen Runner's Club 56.35

17 Gerald Grech AS Libertas Malta 56.42

18 Aleksi Niemelä Jyväskylän kenttäurheilijat 57.38

19 Kimmo Vilska B12 - Powerwalking Group 58.45

20 Jani Kiuru Raja-Karjalan Suunnistajat 58.51

21 Peter Azzopardi Malta 59.08

22 Juha Manninen Runner's Club 59.11

23 Tuukka Rintala Runner's Club - alamäkijaosto 59.12

24 Antti Hyttinen Vaajakosken Kuohu 59.40

25 Timo Nikula Runner's Club 1.00.37

26 Antti Pöyry Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1.00.38

27 Toni Pasanen Espoon Tapiot JK 1.01.09

28 Juho Lehtoviita  Musta Neliö 1.01.19

29 Antoine Galea Agones Sfc 1.01.40

30 Tuomas Mikkola Silverbucket 1.01.53

31 Sami Haverinen Runner's Club 1.01.58

32 Ilpo Huolman Helsingin Juoksijat 1.01.59

32 Tommi Kaartinen Runner's High 1.01.59

34 Chris Mizzi Team Russu 1.02.06

35 Jombba Von Hoo Musta Neliö/TTC 1.03.28

36 Teemu Lamminmäki Turun Urheiluliitto 1.03.32

37 Ivan Velichkovski D+RC: Drachevzburg Running Club 1.04.06

38 Samuli Kytö Tori.fi 1.04.17

39 Markku Orispää Runner's High 1.04.39

40 Vilhelm Nordström Chundo Sport 1.04.42

41 Mathias Lindqvist Pike Bay Runnerz 1.05.00

42 Jarkko Soikkeli Runner's Club 1.05.36

43 Daniel  Moberg   1.05.39

44 Jarkko K Tapiolan Kärpät 1.06.12

45 Juhani Pietarinen Kenttäurheilijat-58 1.06.24

46 Olli Pitkänen Möskärin tunkkarit 1.06.41

47 Mikko Lahtinen  1.06.49

48 Aki Hummasti Evijärven Urheilijat 1.06.53

49 Janne Lehtonen Gofore 1.07.30

50 Christoffer  Melin Ik Falken  1.07.47

51 Niklas Koski  1.07.53

52 jani koskinen Combat Rock Runners 1.08.31

53 Jonathan Stiff  1.08.46

54 Jukka-Pekka Hassinen Runner’s Club 1.08.48

55 Mitch Gibbs NA 1.09.03

56 Harri Pakarinen Helsingin Kisa-Veikot 1.09.04

56 Sebastian Burmeister Haga Löpare 1.09.04

56 Henri Valkonen  1.09.04

59 Valera Hudoborodov Espoo 1.09.25

60 Jaakko Soudunsaari Töölön Vesa 1.09.46

61 Samuli Lehti Stara/ Atomivoima 1.10.02

62 Jari Marjomaa HKV 1.10.50

63 David Borg Hedley AS LIBERTAS MALTA 1.10.59

64 Ville Lavikainen Runner's Club 1.11.27

65 Heikki Lähteenmäki  1.11.50

66 Arto Seppänen Gofore 1.12.03

67 Antti Leppävuori Runner’s High Challenge 1.12.12

68 Steven  Mallam The Newfie Bullets 1.12.24

69 Seppo Tolppi Sieppijärven Sisu 1.12.29

70 Jesper Wallenius  1.13.00

71 Michel Schmidt Borgå Akilles 1.13.21

72 Teemu Huikuri  1.13.34

73 Petri Lehtinen Runner's Club 1.13.57

74 Joel Klemetti  1.14.45

75 Erlend Tamberg  1.14.47

76 Mikko Kiviluoma Yhistys 1.15.58

77 Jussi Vainio  1.16.00

78 Markku Hyvönen Lynx 1.16.03

79 Jukka Lääveri PK-0 1.16.23

80 Oskari Rokka Sikapantteri 1.16.45

81 Igor Soroka Varian 1.16.59

82 Iiro Vehviläinen  1.17.09

83 Panu Oikkonen IK Tunnelpojkarna 1.17.20

84 Jaakko Salo Oaj 1.17.42

85 Marko Kuningas Sako Oy 1.17.43

86 Lauri Hämeen-Anttila  1.18.39

87 Jyri Virtanen Runner's High 1.18.40

88 Jarmo Virtanen Espoon Tapiot 1.18.53

89 Tuomas Suni Helsingin Kisa-Veikot 1.19.01

90 Niko Nokelainen Parikkala 1.19.32

91 Markku Kyllönen Sotkamon seiväshyppääjät 1.19.58

92 Sebastian Nordström  1.20.08

93 Osku Kaijalainen Espoon Akilles 1.20.43

94 Petri Tuominen Runner's High koronaklubi 1.20.47

95 Tero Vartiainen Gofore 1.20.51

96 Hannu Nieminen  1.20.53

97 Mathias Nyman Oravais IF 1.21.07

98 Sebastian Sandell Sandell Fitness 1.21.15

99 Heikki Hartikainen Lions Club Helsinki Stamina ry 1.21.45

100 Visa Hallamaa  1.22.08

101 Søren Rasmussen NEFCO 1.22.52

101 Sami Avikainen Team Papakunto 1.22.52

103 Max Knuts  1.23.27

104 Jose Antonio Velasco Pastor  1.23.41

105 Tom Hildén  1.24.33

106 Tom Rosenback Gäddviks snigel 1.25.00

107 Robert Fischer New York Road Runners 1.25.34

108 Juha-Pekka Kanto  1.26.18

109 Arto Merivaara Sikapantteri 1.26.19

110 Teemu Sihvonen Team Papakunto 1.26.25

111 Meelis Kalda G4S Spordiklubi 1.26.40

112 Leevi Holopainen Northlane 1.26.51

113 Otso Lappalainen Sikapantteri 1.27.16

114 Jouni Heinäharju Helsinki 1.27.18

115 Sami Rannikko Team Raju 1.27.25

116 Timo Isolammi Team TK 1.28.21

117 Tommi Lehtinen JalkaaToisenEteenKerho 1.28.28

118 Jonne Eilimö Vahterpää 1.28.54

119 Tero Forsberg Runner's High 1.29.16

119 Marko Martikainen Kenttäurheilijat-58 1.29.16

121 Tomi Tiiperi CST 1.30.14

122 Takaaki Natsume  1.30.18

123 Jarno Nummisto TriathlonSuomi 1.30.53

124 Sami Sulin Team #rautaisin 1.30.56

125 Olli Lindroos Solita Helsinki juokseee 1.31.15

126 Samuli Toropainen Helsinki 1.31.41

127 Antti Sipinen Merihaka 1.31.48

128 Marko Vaittinen Helsinki 1.32.16

129 Antti Merivirta Radanvarren riuska 1.32.49

130 Joonas Varpelaide Rankaisijat 1.33.22

131 Timo Tuominen Dayton Oy 1.33.28

132 Marc Sachsze FC Bayern München 1.34.20

133 Mika Bergman HHM lähettiläs 1.34.29

134 Kauko Ruokolainen Kakestakis 1.34.40

135 Martti Melin HoDy 1.34.53

136 Juho Salli JalkaaToisenEteenKerho 1.36.35

137 Jeroen Bos Dordrecht running team 1.36.36

138 João Fernando Corsini  1.36.44

139 Dariusz Grajek  1.37.51

140 Markku Keinänen  1.40.13

141 Jussi Sparre KPK24/7 1.42.14

142 Tomas Sundholm  1.43.15

143 Ruslan Kazantsev Bon Games 1.43.49

144 Juha Wallenius  1.44.54

145 Aleksi Manninen  1.46.50

146 Rui Guerreiro 8300 Wild Sports 1.51.27

147 Mika Dillström  1.52.17

148 Jouni Kock Espoo 1.57.04

149 Mohammad Nurunnabi BDRUNNERS 2.01.55

150 Arttu Marttinen Epic Games Helsinki 2.09.10

151 Sampsa Yrjölä  2.10.07

152 Jouni Varpelaide Urheiluseura Sipoon Syke ry  2.31.34

153 Igor Kononov Nordecon 3.05.00

Women - Total results (by time)

1 Katja Blunden Helsingin Kisa-Veikot 1.00.07

2 Hilkka Kontro Calgary Road Runners 1.01.10

3 Joelle Cortis MALTA 1.01.26

4 Laura Heikkilä Runners club 1.04.46

5 Milla Kasurinen Runner's Club 1.05.01

6 Saara Malinen Runner's Club 1.05.25

7 Jenni Muttonen  1.05.45

8 Rasma Coica Patria Sportland 1.06.31

9 Rachel Borg Pembroke Athleta Malta  1.06.43

10 Rebekka Naatus Ylikiimingin Nuijamiehet 1.07.57

11 Anne Lyytinen Runner's Club 1.09.01

12 Laura Sunila Runner’s Club 1.09.13

13 Taimi Vallinoja HKV 1.09.23

14 Katariina Liipo Esbo IF 1.09.27

15 Sanni Nordström   1.10.03

16 Josefina Aalto Runner’s High 1.10.16

17 Mirja Vartiainen Espoon Tapiot 1.10.32

18 Carmen Hili St. Patricks AC Malta  1.10.42

19 Heidi Saarelma KöykäsenKiri 1.11.24

20 Pauliina Hermunen virtual  race 1.11.31

21 Janna Saunala  1.11.47

22 Liisa Nokelainen  1.12.14

23 Eeva-Mari Karine-Galambosi Runner's High Challenge/Elite 1.12.46

24 Johanna  Toivanen  Telia Runners  1.13.27

25 Eerika Lipsanen Espoo 1.13.57

26 Maria  Gerada Borg Team Rozhnov 1.13.58

27 Petra Morbin  1.14.46

28 Armi Niemelä Runner´s Club 1.16.03

29 Pauliina Kokko HKV 1.16.11

30 Mette Hedborg  1.16.59

31 Nina Salmela-Mäkelä KymUV 1.17.13

32 Marianna Palola  1.17.48

33 Pirjo Hämäläinen 3sisters_runforfun 1.18.44

34 Katarzyna Leskinen Espoo 1.19.48

35 Petra Peuhu Samba Trail Running Club 1.19.51

36 Suvi Malste  1.19.59

37 Henna Nokelainen Parikkalan Urheilijat 1.20.10

38 Janna Niemi  1.20.22

39 Sari Dahlsten TNT Laihia 1.20.55

40 Kari Parrott Lonely Goat 1.20.57

41 Eeva Karjalainen  1.21.15

42 Tarja Oinonen KPK24/7 1.22.20

43 Laura Harjamäki Runner's Club 1.22.23

44 Elina Vastakoski Runner's High 1.22.27

45 Laura Ham  1.23.58

46 Jenni Seise  1.24.09

47 Mari Leppämäki Runner's High juoksuklubi 1.24.16

48 Jannika Herttuainen  1.24.35

49 Oona Kumpula Espoon Tapiot 1.24.47

50 Jenni Nousiainen  1.24.51

51 Henna-Riina Kakkola Taktinen puhallinorkesteri 1.24.57

52 Marja Rämänen  1.25.09

53 Hanna Forsten  1.25.16

54 Krista Eskeli  1.25.31

55 Minerva Viirto Länsi-Uudenmaan pelastuslaitos 1.26.25

56 Kaarina Bäck Runner’s High juoksuklubi 1.26.35

57 Satu Ståhlstedt KPK 24/7 1.26.45

58 Heini Grönlund  1.27.47

59 Annika Viskari  1.27.53

59 Sara Huhtinen Runner's High puolmarathonkoulu :) 1.27.53

61 Sanna Haikonen  1.28.31

62 Tiina-Mari Tulimaa Triathlon Vantaa 1.28.43

63 Liisa-Maija Huttunen Vetsport 1.28.48

64 Anniina Mikkola Healh Oy 1.29.03

65 Tiina-Kaisa Isolammi KPK 24/7 1.29.23

66 Sari Ojamo Hypy Triathlon 1.29.24

67 Anna Vierinen Telia Runners 1.30.24

68 Sari Herranen Runner's High Juoksuklubi 1.30.46

69 Susanna Sorvali Vegan Runners 1.30.51

70 Tiina Henriksson Runners High Juoksuklubi 1.30.57

71 Saija Glader  1.31.08

72 Anu Tamminen  1.31.42

73 Jacqueline Bauer  1.31.50

74 Hilla Niemi Caverion  1.32.26

75 Iines Maaronen  1.33.28

76 Pia Kylmäpuro Runner's High 1.33.33

77 Hanna Rosti ontrail.net 1.33.45

78 Kati Hakkarainen TTAquaterra 1.34.41

79 Milja Boström  1.34.48

80 Laura Tolonen Helsinki 1.35.58

81 Iris Rasenberg Espoon Tapiot 1.36.26

82 Minna Fernelius Runner's High 1.36.44

83 Heike Dennhard  1.38.08

84 Alexandra Lehtonen Finska lenkkaresällskapet 1.38.22

84 Nicole Mossink  1.38.22

86 Viivi Jokinen  1.39.03

87 Anu Raahenmaa  1.39.23

88 Eija Sparre KPK 24/7 1.40.56

89 Satu Matero Runner's High Puolimaratonkoulu 1.41.16

90 Kristi Saard Lavassaare 1.41.54

91 Anu Kärkkäinen  1.43.45

92 Rea Saarioja  1.45.22

93 Ida Qvarnström  1.47.05

94 Marjo Luusuaniemi KPK 24/7 1.47.43

95 Elise Lemaire Independant  1.48.33

96 Bakyt Aidaralieva  1.48.45

97 Jenny Somero  1.50.00

98 Kati Järviö Runner's High 1.50.25

99 Noora Martikainen  1.50.53

100 Minna Aro TNT Laihia 1.51.09

101 Pinja Toivanen   1.53.49

102 Christina Aro TNT Laihia 1.53.59

103 Tanja Niemi  1.54.12

104 Susann Härkönen Suiningin Sussut 1.55.56

105 Meri Jokiranta  1.59.11

106 Merike Siilivask ABB 2.00.25

107 Roxanne Karppi  2.04.50

108 Tiina Le Page  2.07.49

109 Elina Apponen  Kpk247 2.09.10

110 Matilda Miettinen  2.23.12

111 Miia Wallen Dream Team 2.24.54

112 Annukka Puotiniemi Tuusula 2.30.14

113 Salla Salo Team Salo 2.41.49

114 Heidi Aaltonen  2.58.32

Final total results by sum of positions per distance (1 mile + 5k + 10k)

See also total results by sum of positions below

Men - Total results (by sum of positions)

1 Martti Siikaluoma Lahden Ahkera 4

2 Aki Nummela Runner's High 15

2 Panu Jantunen HKV 15

4 Atse Herrera  Jonathan  Entente de Haute Alsace (France)  17

5 Ossi Peltoniemi Rovaniemen Roadrunners 18

6 Luke Micallef Malta 20

7 Joonas Harjamäki Helsingin Kisa-Veikot 22

8 Simon Spiteri St. Patrick's AC Malta 24

9 Matthew Blunden Royal Air Force 31

10 Jake Fenech AS Libertas  39

11 Pasi Huhtala TriathlonSuomi 42

12 Johannes Brunila Bruno’s Physique Club 44

13 Joonas Lehtinen Turun Urheiluliitto 45

14 Jussi Kumpula  50

15 Alexander Schembri Team Russu  53

16 Aleksi Niemelä Jyväskylän kenttäurheilijat 57

17 Aapo Kinnunen Runner's Club 58

18 Gerald Grech AS Libertas Malta 63

19 Kimmo Vilska B12 - Powerwalking Group 65

20 Tuukka Rintala Runner's Club - alamäkijaosto 83

21 Peter Azzopardi Malta 86

22 Juha Manninen Runner's Club 87

23 Timo Nikula Runner's Club 91

24 Antoine Galea Agones Sfc 93

25 Jani Kiuru Raja-Karjalan Suunnistajat 94

26 Antti Pöyry Länsi-Uudenmaan Urheilijat 96

27 Antti Hyttinen Vaajakosken Kuohu 97

28 Jombba Von Hoo Musta Neliö/TTC 101

29 Toni Pasanen Espoon Tapiot JK 106

30 Juho Lehtoviita  Musta Neliö 111

31 Tommi Kaartinen Runner's High 113

32 Chris Mizzi Team Russu 118

32 Ilpo Huolman Helsingin Juoksijat 118

34 Sami Haverinen Runner's Club 124

35 Tuomas Mikkola Silverbucket 127

36 Juhani Pietarinen Kenttäurheilijat-58 133

37 Vilhelm Nordström Chundo Sport 149

38 Teemu Lamminmäki Turun Urheiluliitto 150

39 Ivan Velichkovski D+RC: Drachevzburg Running Club 153

40 Samuli Kytö Tori.fi 154

41 Christoffer  Melin Ik Falken  157

42 Mathias Lindqvist Pike Bay Runnerz 163

42 Jarkko Soikkeli Runner's Club 163

42 Daniel  Moberg   163

42 Markku Orispää Runner's High 163

46 Janne Lehtonen Gofore 168

47 Mikko Lahtinen  172

48 Mitch Gibbs NA 176

49 Aki Hummasti Evijärven Urheilijat 177

50 Jarkko K Tapiolan Kärpät 187

51 Jonathan Stiff  190

52 Olli Pitkänen Möskärin tunkkarit 192

53 Ville Lavikainen Runner's Club 193

53 Henri Valkonen  193

55 Jari Marjomaa HKV 199

56 Niklas Koski  203

57 Jaakko Soudunsaari Töölön Vesa 209

57 jani koskinen Combat Rock Runners 209

59 Valera Hudoborodov Espoo 213

60 Jukka-Pekka Hassinen Runner’s Club 215

61 Harri Pakarinen Helsingin Kisa-Veikot 217

62 Samuli Lehti Stara/ Atomivoima 222

63 Arto Seppänen Gofore 223

64 Michel Schmidt Borgå Akilles 225

65 Steven  Mallam The Newfie Bullets 232

66 David Borg Hedley AS LIBERTAS MALTA 244

66 Seppo Tolppi Sieppijärven Sisu 244

68 Joel Klemetti  249

69 Sebastian Burmeister Haga Löpare 250

70 Jesper Wallenius  253

71 Jaakko Salo Oaj 257

72 Heikki Lähteenmäki  265

72 Markku Hyvönen Lynx 265

72 Antti Leppävuori Runner’s High Challenge 265

75 Oskari Rokka Sikapantteri 266

76 Mikko Kiviluoma Yhistys 267

77 Hannu Nieminen  268

78 Max Knuts  271

79 Teemu Huikuri  275

79 Petri Lehtinen Runner's Club 275

81 Igor Soroka Varian 280

82 Jussi Vainio  283

83 Erlend Tamberg  288

84 Jukka Lääveri PK-0 289

85 Lauri Hämeen-Anttila  298

86 Iiro Vehviläinen  300

87 Niko Nokelainen Parikkala 306

87 Tuomas Suni Helsingin Kisa-Veikot 306

89 Jarmo Virtanen Espoon Tapiot 311

89 Tero Vartiainen Gofore 311

91 Jyri Virtanen Runner's High 319

91 Sebastian Sandell Sandell Fitness 319

93 Panu Oikkonen IK Tunnelpojkarna 320

94 Petri Tuominen Runner's High koronaklubi 323

94 Marko Kuningas Sako Oy 323

96 Markku Kyllönen Sotkamon seiväshyppääjät 341

97 Osku Kaijalainen Espoon Akilles 344

98 Leevi Holopainen Northlane 348

99 Mathias Nyman Oravais IF 349

100 Søren Rasmussen NEFCO 351

101 Tom Rosenback Gäddviks snigel 352

102 Sebastian Nordström  353

102 Tom Hildén  353

104 Sami Avikainen Team Papakunto 362

105 Visa Hallamaa  369

106 Marko Martikainen Kenttäurheilijat-58 371

107 Teemu Sihvonen Team Papakunto 372

108 Tommi Lehtinen JalkaaToisenEteenKerho 376

109 Jose Antonio Velasco Pastor  378

110 Arto Merivaara Sikapantteri 385

111 Timo Isolammi Team TK 386

112 Heikki Hartikainen Lions Club Helsinki Stamina ry 389

113 Meelis Kalda G4S Spordiklubi 390

114 Tero Forsberg Runner's High 391

115 Sami Rannikko Team Raju 392

116 Otso Lappalainen Sikapantteri 399

117 Jonne Eilimö Vahterpää 401

118 Juha-Pekka Kanto  402

119 Marko Vaittinen Helsinki 404

120 Robert Fischer New York Road Runners 408

121 Olli Lindroos Solita Helsinki juokseee 413

121 Timo Tuominen Dayton Oy 413

123 Tomi Tiiperi CST 417

124 Marc Sachsze FC Bayern München 419

125 Antti Merivirta Radanvarren riuska 423

126 Sami Sulin Team #rautaisin 426

126 Joonas Varpelaide Rankaisijat 426

128 Jouni Heinäharju Helsinki 428

129 Mika Bergman HHM lähettiläs 437

130 Samuli Toropainen Helsinki 439

131 Jarno Nummisto TriathlonSuomi 440

132 Takaaki Natsume  447

133 Antti Sipinen Merihaka 449

133 Dariusz Grajek  449

135 Kauko Ruokolainen Kakestakis 453

136 Juho Salli JalkaaToisenEteenKerho 454

137 Martti Melin HoDy 456

138 Jussi Sparre KPK24/7 457

139 Jeroen Bos Dordrecht running team 458

140 Ruslan Kazantsev Bon Games 459

141 Markku Keinänen  464

142 Juha Wallenius  467

143 João Fernando Corsini  475

144 Tomas Sundholm  478

145 Aleksi Manninen  482

145 Rui Guerreiro 8300 Wild Sports 482

147 Mika Dillström  491

148 Jouni Kock Espoo 495

149 Mohammad Nurunnabi BDRUNNERS 503

149 Jouni Varpelaide Urheiluseura Sipoon Syke ry  503

151 Arttu Marttinen Epic Games Helsinki 504

152 Sampsa Yrjölä  506

153 Igor Kononov Nordecon 514

Women - Total results (by sum of positions)

1 Katja Blunden Helsingin Kisa-Veikot 5

2 Hilkka Kontro Calgary Road Runners 8

3 Joelle Cortis MALTA 9

4 Milla Kasurinen Runner's Club 16

5 Jenni Muttonen  18

6 Laura Heikkilä Runners club 19

7 Saara Malinen Runner's Club 27

8 Rachel Borg Pembroke Athleta Malta  33

9 Rasma Coica Patria Sportland 37

9 Taimi Vallinoja HKV 37

11 Katariina Liipo Esbo IF 39

12 Anne Lyytinen Runner's Club 41

13 Rebekka Naatus Ylikiimingin Nuijamiehet 45

14 Carmen Hili St. Patricks AC Malta  57

15 Sanni Nordström   58

16 Laura Sunila Runner’s Club 60

17 Heidi Saarelma KöykäsenKiri 61

18 Josefina Aalto Runner’s High 64

19 Mirja Vartiainen Espoon Tapiot 65

20 Liisa Nokelainen  69

21 Pauliina Hermunen virtual  race 72

22 Janna Saunala  84

23 Johanna  Toivanen  Telia Runners  85

24 Eeva-Mari Karine-Galambosi Runner's High Challenge/Elite 90

25 Maria  Gerada Borg Team Rozhnov 91

26 Janna Niemi  99

27 Eerika Lipsanen Espoo 105

27 Petra Morbin  105

29 Mette Hedborg  106

30 Pirjo Hämäläinen 3sisters_runforfun 107

31 Nina Salmela-Mäkelä KymUV 109

32 Armi Niemelä Runner´s Club 113

33 Pauliina Kokko HKV 117

34 Eeva Karjalainen  125

35 Marianna Palola  128

36 Oona Kumpula Espoon Tapiot 130

37 Henna Nokelainen Parikkalan Urheilijat 135

38 Sari Dahlsten TNT Laihia 136

39 Katarzyna Leskinen Espoo 137

39 Laura Harjamäki Runner's Club 137

41 Tarja Oinonen KPK24/7 148

42 Suvi Malste  149

43 Kari Parrott Lonely Goat 151

44 Petra Peuhu Samba Trail Running Club 153

45 Elina Vastakoski Runner's High 155

46 Hanna Forsten  158

47 Laura Ham  171

48 Jenni Nousiainen  175

49 Mari Leppämäki Runner's High juoksuklubi 180

50 Satu Ståhlstedt KPK 24/7 181

51 Jenni Seise  184

51 Krista Eskeli  184

53 Sara Huhtinen Runner's High puolmarathonkoulu :) 187

54 Henna-Riina Kakkola Taktinen puhallinorkesteri 188

54 Marja Rämänen  188

56 Minerva Viirto Länsi-Uudenmaan pelastuslaitos 189

57 Jannika Herttuainen  190

58 Tiina-Mari Tulimaa Triathlon Vantaa 194

59 Heini Grönlund  198

60 Kaarina Bäck Runner’s High juoksuklubi 200

61 Anniina Mikkola Healh Oy 210

61 Sanna Haikonen  210

63 Annika Viskari  211

64 Liisa-Maija Huttunen Vetsport 213

65 Anu Tamminen  224

66 Tiina-Kaisa Isolammi KPK 24/7 229

67 Hilla Niemi Caverion  230

68 Saija Glader  231

69 Jacqueline Bauer  233

70 Tiina Henriksson Runners High Juoksuklubi 235

71 Sari Herranen Runner's High Juoksuklubi 247

72 Sari Ojamo Hypy Triathlon 248

73 Susanna Sorvali Vegan Runners 251

74 Hanna Rosti ontrail.net 255

75 Milja Boström  259

76 Pinja Toivanen   266

77 Pia Kylmäpuro Runner's High 269

78 Anna Vierinen Telia Runners 270

78 Iines Maaronen  270

80 Kati Hakkarainen TTAquaterra 272

81 Noora Martikainen  273

82 Laura Tolonen Helsinki 274

83 Iris Rasenberg Espoon Tapiot 279

84 Minna Fernelius Runner's High 285

85 Anu Kärkkäinen  291

86 Elina Apponen  Kpk247 293

87 Viivi Jokinen  294

87 Anu Raahenmaa  294

87 Eija Sparre KPK 24/7 294

90 Nicole Mossink  295

91 Kristi Saard Lavassaare 300

91 Ida Qvarnström  300

93 Satu Matero Runner's High Puolimaratonkoulu 309

94 Alexandra Lehtonen Finska lenkkaresällskapet 313

95 Rea Saarioja  322

96 Bakyt Aidaralieva  325

97 Tanja Niemi  327

98 Marjo Luusuaniemi KPK 24/7 328

99 Kati Järviö Runner's High 329

99 Heike Dennhard  329

101 Elise Lemaire Independant  332

102 Jenny Somero  333

103 Minna Aro TNT Laihia 334

104 Meri Jokiranta  346

105 Christina Aro TNT Laihia 347

106 Susann Härkönen Suiningin Sussut 357

106 Merike Siilivask ABB 357

108 Roxanne Karppi  366

109 Salla Salo Team Salo 370

110 Annukka Puotiniemi Tuusula 375

111 Heidi Aaltonen  377

112 Matilda Miettinen  378

113 Tiina Le Page  381

114 Miia Wallen Dream Team 390

Final result by distance

Huom! Tuloksista on hylätty satunnaistarkastuksen perusteella suorituksia. Olethan tarkkana, että syötät linkin gps-reittiisi eikä se ole alimittainen.

 

NB! A few results have been disqualified after  random inspection. Please be careful that  you add link to your gps-route and that the route is not too short.

* = Uusi tulos / new result

Men - mile

1 Ossi Peltoniemi Rovaniemen Roadrunners 04.10

2 Martti Siikaluoma Lahden Ahkera 04.11

3 Ossi Kekki Lahden Ahkera 04.15

4 Panu Jantunen HKV 04.17

5 Jake Fenech AS Libertas  04.18*

6 Aki Nummela Runner's High 04.19

7 Jaakko Piesanen Saarijärven Pullistus 04.21

8 Simon Spiteri St. Patrick's AC Malta 04.25*

9 Matthew Blunden Royal Air Force 04.26

10 Luke Micallef Malta 04.27*

11 Joonas Harjamäki Helsingin Kisa-Veikot 04.33

12 Atse Herrera  Jonathan  Entente de Haute Alsace (France)  04.37*

13 Pasi Huhtala TriathlonSuomi 04.42*

14 Aleksi Niemelä Jyväskylän kenttäurheilijat 04.46*

15 Johannes Brunila Bruno’s Physique Club 04.48

16 Tomi Immonen Runners Club 04.49

17 Timo Saloranta B12 - Powerwalking Group 04.50

17 Jussi Kumpula  04.50

19 Kimmo Vilska B12 - Powerwalking Group 04.51

20 Aapo Kinnunen Runner's Club 04.52*

20 Joonas Lehtinen Turun Urheiluliitto 04.52

22 Alexander Schembri Team Russu  04.54*

23 Gerald Grech AS Libertas Malta 05.00

24 Konsta Vilkman #BreakingHeKo 05.01

25 Mikko Marttinen Lahden Kaleva 05.03

26 Timo Nikula Runner's Club 05.06

27 Jombba Von Hoo Musta Neliö/TTC 05.09

28 Antoine Galea Agones Sfc 05.10*

28 Christian Bezzina Pembroke atleta 05.10*

30 Juhani Pietarinen Kenttäurheilijat-58 05.12

31 Juha Manninen Runner's Club 05.13*

32 Tuukka Rintala Runner's Club - alamäkijaosto 05.14

32 Antti Pöyry Länsi-Uudenmaan Urheilijat 05.14

32 Ilpo Huolman Helsingin Juoksijat 05.14

35 Tommi Kaartinen Runner's High 05.15

36 Antti Hyttinen Vaajakosken Kuohu 05.16

37 Peter Azzopardi Malta 05.17*

38 Toni Pasanen Espoon Tapiot JK 05.18

39 Chris Mizzi Team Russu 05.20*

40 Juho Lehtoviita  Musta Neliö 05.22

41 Sami Haverinen Runner's Club 05.24

42 Jukka Vaara Rovaniemen Roadrunners 05.25*

43 Ville Lavikainen Runner's Club 05.26

44 Jani Kiuru Raja-Karjalan Suunnistajat 05.27

45 Mitch Gibbs NA 05.29*

46 Vilhelm Nordström Chundo Sport 05.30

47 Tuomas Mikkola Silverbucket 05.31

48 Aki Hummasti Evijärven Urheilijat 05.32

48 Janne Lehtonen Gofore 05.32

50 Lasse Karikoski Runner's High 05.33

50 Jari Marjomaa HKV 05.33

52 Christoffer  Melin Ik Falken  05.36

53 Mathias Lindqvist Pike Bay Runnerz 05.37

53 Reijo  Ronnila Heinolan Isku 05.37*

53 Hannu Nieminen  05.37

56 Daniel  Moberg   05.38

57 Ivan Velichkovski D+RC: Drachevzburg Running Club 05.40

58 Mikko Lahtinen  05.41

59 Jarkko Soikkeli Runner's Club 05.42

60 Arto Seppänen Gofore 05.44

60 Valera Hudoborodov Espoo 05.44

60 Henri Valkonen  05.44*

63 Jonathan Stiff  05.46*

63 Samuli Kytö Tori.fi 05.46*

65 Teemu Lamminmäki Turun Urheiluliitto 05.47

65 Ilari Talman HKV 05.47

67 Teemu Junkkaala Laatusetti FC 05.48

68 Pekka Ruuska MaMa - Maunulan Mamilit 05.49

68 Markku Orispää Runner's High 05.49

70 Jaakko Soudunsaari Töölön Vesa 05.50

71 Timo Manninen Musta Neliö 05.52

72 Matti Aaltonen Visma 05.53

73 Jukka-Pekka Hassinen Runner’s Club 05.54

73 Steven  Mallam The Newfie Bullets 05.54

75 Niklas Koski  05.55

76 Mikko Kiviluoma Yhistys 05.56*

77 Jarkko K Tapiolan Kärpät 05.57

77 Harri Pakarinen Helsingin Kisa-Veikot 05.57

79 Olli Pitkänen Möskärin tunkkarit 05.58

79 Joel Klemetti  05.58

81 Michel Schmidt Borgå Akilles 05.59

81 Oskari Rokka Sikapantteri 05.59

83 Max Knuts  06.00*

83 jani koskinen Combat Rock Runners 06.00

85 Markku Hyvönen Lynx 06.04*

85 Gunars Dementjevs LGS 06.04

85 Seppo Tolppi Sieppijärven Sisu 06.04*

88 Niko Nokelainen Parikkala 06.09

89 Samuli Lehti Stara/ Atomivoima 06.10

90 Jesper Wallenius  06.11*

91 Kimmo Akkanen SolveIT Finland Oy 06.12

92 Tero Vartiainen Gofore 06.13

93 Jaakko Salo Oaj 06.15

94 Lauri Hämeen-Anttila  06.16

95 Jussi Vainio  06.17

96 Sebastian Burmeister Haga Löpare 06.18*

96 Lucas Lindqvist Pike Bay Runnerz 06.18

96 Igor Soroka Varian 06.18*

99 David Borg Hedley AS LIBERTAS MALTA 06.19*

100 Erlend Tamberg  06.21

101 Petri Lehtinen Runner's Club 06.22*

102 Tuomo Miettinen Pohjola Street Runners 06.23

103 Teemu Huikuri  06.25

103 Antti Leppävuori Runner’s High Challenge 06.25

105 Sebastian Sandell Sandell Fitness 06.29

106 Jukka Lääveri PK-0 06.35

106 Kalle Saarinen Munahousut 06.35

108 Heikki Lähteenmäki  06.39

109 Petri Tuominen Runner's High koronaklubi 06.41

109 Iiro Vehviläinen  06.41

111 Jarmo Virtanen Espoon Tapiot 06.43

112 Tom Rosenback Gäddviks snigel 06.44

113 Timo Tuominen Dayton Oy 06.46

114 Tatu Lääveri Rajamäen rykmentti 06.47

115 Jyri Virtanen Runner's High 06.48*

115 Leevi Holopainen Northlane 06.48

115 Sami Stedt Tmi Sami Stedt 06.48*

118 Tom Hildén  06.51

119 Tuomas Suni Helsingin Kisa-Veikot 06.52

119 Søren Rasmussen NEFCO 06.52

121 Teemu Sihvonen Team Papakunto 06.53*

122 Osku Kaijalainen Espoon Akilles 06.54

123 Markku Kyllönen Sotkamon seiväshyppääjät 06.55

124 Tero Forsberg Runner's High 06.58

124 Tomi Tiiperi CST 06.58

124 Marko Kuningas Sako Oy 06.58*

127 Tommi Lehtinen JalkaaToisenEteenKerho 06.59

127 Marko Martikainen Kenttäurheilijat-58 06.59

129 Panu Oikkonen IK Tunnelpojkarna 07.04

130 Marko Vaittinen Helsinki 07.07

131 Olli Lindroos Solita Helsinki juokseee 07.10

132 Sami Rannikko Team Raju 07.11

132 Juha Polet  07.11

134 Marc Sachsze FC Bayern München 07.13

135 Sebastian Nordström  07.15

136 Joonas Varpelaide Rankaisijat 07.19

136 Jonne Eilimö Vahterpää 07.19*

138 Sami Avikainen Team Papakunto 07.22*

139 Jose Antonio Velasco Pastor  07.23

140 Jouni Heinäharju Helsinki 07.26*

140 Arto Merivaara Sikapantteri 07.26

142 Mika Bergman HHM lähettiläs 07.27

142 Meelis Kalda G4S Spordiklubi 07.27*

144 Roel Freriks  07.29

145 Antti Merivirta Radanvarren riuska 07.31

146 Otso Lappalainen Sikapantteri 07.32*

147 Arto Jokivuori Team Narnia 07.34

148 Visa Hallamaa  07.35

149 Samuli Toropainen Helsinki 07.36

149 Dariusz Grajek  07.36*

151 Sami Sulin Team #rautaisin 07.38

152 Juho Salli JalkaaToisenEteenKerho 07.44

153 Jeroen Bos Dordrecht running team 07.46

154 Markku Keinänen  07.47

155 Juha-Pekka Kanto  07.52

156 Kauko Ruokolainen Kakestakis 07.53

157 Heikki Hartikainen Lions Club Helsinki Stamina ry 07.54

157 Juha Wallenius  07.54*

159 Robert Fischer New York Road Runners 07.57

160 Timo Isolammi Team TK 07.59

161 Jussi Sparre KPK24/7 08.14

161 Rui Guerreiro 8300 Wild Sports 08.14

163 Mathias Nyman Oravais IF 08.20

163 Martti Melin HoDy 08.20

165 Jarno Nummisto TriathlonSuomi 08.21*

166 Aleksi Manninen  08.23

167 Ruslan Kazantsev Bon Games 08.28

168 Antti Sipinen Merihaka 08.45

169 Takaaki Natsume  08.57

170 Jouni Kock Espoo 09.09*

171 Mika Dillström  09.31

172 João Fernando Corsini  09.45

173 Jouni Varpelaide Urheiluseura Sipoon Syke ry  09.46*

174 Mohammad Nurunnabi BDRUNNERS 10.00

175 John Lauter Team Wien 10.12

176 Sampsa Yrjölä  11.09*

177 Tomas Sundholm  12.21*

178 Arttu Marttinen Epic Games Helsinki 12.47

179 Tushar Najpande  20.00

180 Igor Kononov Nordecon 40.00

181 Mario Farrugia Zurrieq Wolves 44.50

Women - mile

1 Katja Blunden Helsingin Kisa-Veikot 04.51

2 Hilkka Kontro Calgary Road Runners 05.11

2 Lisa Marie Bezzina Team Ivan russu 05.11*

4 Joelle Cortis MALTA 05.26

5 Jenni Muttonen  05.27

6 Katariina Liipo Esbo IF 05.28

6 Milla Kasurinen Runner's Club 05.28*

8 Laura Heikkilä Runners club 05.40

9 Taimi Vallinoja HKV 05.41

10 Saara Malinen Runner's Club 05.42*

11 Rachel Borg Pembroke Athleta Malta  05.44*

12 Anne Lyytinen Runner's Club 05.46

13 Mirja Vartiainen Espoon Tapiot 05.54

14 Liisa Nokelainen  05.57

15 Petra Aho  05.58

15 Rebekka Naatus Ylikiimingin Nuijamiehet 05.58*

17 Rasma Coica Patria Sportland 06.00

18 Heidi Saarelma KöykäsenKiri 06.01

18 Carmen Hili St. Patricks AC Malta  06.01*

18 Janna Saunala  06.01

21 Sanni Nordström   06.02*

22 Pauliina Hermunen virtual  race 06.03*

23 Laura Hievanen Runner’s Club 06.05

24 Josefina Aalto Runner’s High 06.09

25 Laura Sunila Runner’s Club 06.12*

26 Elli  Mansikkaniemi Team PJL 06.13

27 Emppu Suhonen Runner’s Club 06.19*

28 Johanna  Toivanen  Telia Runners  06.22

29 Maria  Gerada Borg Team Rozhnov 06.24*

29 Mette Hedborg  06.24

31 Janna Niemi  06.26

31 Oona Kumpula Espoon Tapiot 06.26

33 Magali Renaud Entente de Haute Alsace 06.34

34 Nina Salmela-Mäkelä KymUV 06.36

35 Pirjo Hämäläinen 3sisters_runforfun 06.37

36 Hanna Forsten  06.39

36 Pauliina Kokko HKV 06.39

38 Eeva-Mari Karine-Galambosi Runner's High Challenge/Elite 06.40

39 Armi Niemelä Runner´s Club 06.41

40 Eerika Lipsanen Espoo 06.44

41 Laura Harjamäki Runner's Club 06.45

42 Henna Nokelainen Parikkalan Urheilijat 06.47

43 Julia Tarvainen Runner's High Challenge 06.48

43 Eeva Karjalainen  06.48

45 Tarja Oinonen KPK24/7 06.49*

46 Petra Morbin  06.52

47 Marianna Palola  06.55*

48 Katarzyna Leskinen Espoo 07.03

49 Satu Ståhlstedt KPK 24/7 07.05

49 Sari Dahlsten TNT Laihia 07.05

51 Elina Vastakoski Runner's High 07.06

52 Kari Parrott Lonely Goat 07.08

52 Veera Laakkonen  07.08

54 Henna-Riina Kakkola Taktinen puhallinorkesteri 07.10

54 Krista Eskeli  07.10*

56 Sara Huhtinen Runner's High puolmarathonkoulu :) 07.12

57 Liisa-Maija Huttunen Vetsport 07.13

58 Tiina-Mari Tulimaa Triathlon Vantaa 07.17

58 Hilla Niemi Caverion  07.17*

58 Jenni Nousiainen  07.17*

61 Petra Peuhu Samba Trail Running Club 07.18

62 Suvi Malste  07.20

63 Elisa Rauhala Espoon Akilles 07.25*

64 Alison Beetham Alicat 07.28

65 Anniina Mikkola Healh Oy 07.29

66 Saija Glader  07.30

66 Marja Rämänen  07.30

68 Anu Tamminen  07.31

69 Heini Grönlund  07.33

69 Mari Leppämäki Runner's High juoksuklubi 07.33

69 Minerva Viirto Länsi-Uudenmaan pelastuslaitos 07.33

69 Laura Ham  07.33

69 Sanna Haikonen  07.33*

74 Jannika Herttuainen  07.35

75 Jenni Seise  07.40

76 Matleena Toivanen  Helsinki 07.43

77 Pinja Toivanen   07.45

78 Kaarina Bäck Runner’s High juoksuklubi 07.48

79 Annika Viskari  07.49

80 Tiina-Kaisa Isolammi KPK 24/7 07.53

80 Milja Boström  07.53

82 Hanna Rosti ontrail.net 07.55

83 Jacqueline Bauer  07.57

84 Tiina Henriksson Runners High Juoksuklubi 07.58

85 Noora Martikainen  08.00

86 Elina Apponen  Kpk247 08.01

87 Susanna Sorvali Vegan Runners 08.02

87 Marika Pahlman  08.02

89 Sari Herranen Runner's High Juoksuklubi 08.04*

90 Anu Kärkkäinen  08.06

91 Iines Maaronen  08.07

92 Laura Tolonen Helsinki 08.08

93 Kati Hakkarainen TTAquaterra 08.16

94 Anu Raahenmaa  08.17*

95 Minna Fernelius Runner's High 08.19*

95 Ida Qvarnström  08.19

95 Sari Ojamo Hypy Triathlon 08.19

98 Ingrid Kautto vuores 08.20

99 Kristi Saard Lavassaare 08.27

100 Eija Sparre KPK 24/7 08.30

101 Satu Matero Runner's High Puolimaratonkoulu 08.33

102 Iris Rasenberg Espoon Tapiot 08.43

103 Pia Kylmäpuro Runner's High 08.44

104 Ida Sandholm  08.46

105 Viivi Jokinen  08.50

106 Kati Järviö Runner's High 08.57

106 Nicole Mossink  08.57

106 Rea Saarioja  08.57*

109 Tanja Niemi  09.08*

109 Bakyt Aidaralieva  09.08

111 Anna Vierinen Telia Runners 09.12

112 Emma Karjalainen Vuores 09.17

113 Marjo Luusuaniemi KPK 24/7 09.24

114 Elise Lemaire Independant  09.31

115 Meri Jokiranta  09.40

116 Marjatta Okkonen  09.41

117 Hilja Kanerva Vuores 09.43

118 Minna Aro TNT Laihia 09.47*

118 Christina Aro TNT Laihia 09.47*

120 Alexandra Lehtonen Finska lenkkaresällskapet 09.50

121 Ella Tapio  09.51

122 Jenny Somero  10.00

122 Miisa Soikkeli  10.00

124 Susann Härkönen Suiningin Sussut 10.23

125 Heidi Aaltonen  10.30

126 Salla Salo Team Salo 10.48

127 Roxanne Karppi  10.57

128 Eevi Hakala  11.00

129 Heike Dennhard  11.03*

130 Annukka Puotiniemi Tuusula 11.18

131 Matilda Miettinen  11.40

132 Carolina Huuskonen Vuores 11.42

133 Merike Siilivask ABB 11.45

134 Ellen Mansikka-aho Vuores 11.47

135 Mira Saarinen   12.52

136 Aune lyhdeniemi Vuores 13.00

136 Mila Talasniemi Vuoreksen koulu 13.00

138 Tiina Le Page  13.03

139 Aleksandra Malanina Vuores 13.28

140 Taina Salmela  13.34

141 Heidi Sajo  13.42

142 Aune Lyhdeniemi Vuores 14.00

143 Minnie Koivikko  15.03

143 Tiia Kärkinen Vuores 15.03

145 Miia Wallen Dream Team 15.19

146 Hui-Ju Niinimäki  16.06

147 Eevi Matinlompolo Vuores 17.12

148 Elli Raitalaakso Vuores 20.46

149 Veronica  Luukkonen Vuores  25.39

150 Lisa Bezzina Pembroke atleta 35.40

151 Nina Leivo Nurmijärven yleisurheilu 44.27

Men - 5k

1 Martti Siikaluoma Lahden Ahkera 14.17

2 Ossi Kekki Lahden Ahkera 14.34

3 Atse Herrera  Jonathan  Entente de Haute Alsace (France)  15.08

4 Panu Jantunen HKV 15.18

5 Luke Micallef Malta 15.22

6 Aki Nummela Runner's High 15.24

7 Joonas Harjamäki Helsingin Kisa-Veikot 15.25

8 Simon Spiteri St. Patrick's AC Malta 15.29*

9 Niklas Wihlman Turun Urheiluliitto 15.30

10 Juho Latvala Rovaniemen Roadrunners 15.31

11 Ossi Peltoniemi Rovaniemen Roadrunners 15.38

12 Jack Douglas Charnwood  15.52

13 Matthew Blunden Royal Air Force 15.58

14 Rasmus Palmi Team Palmi 15.59

15 Joonas Lehtinen Turun Urheiluliitto 16.06

16 Alexander Schembri Team Russu  16.13

17 Pasi Huhtala TriathlonSuomi 16.15*

18 Johannes Brunila Bruno’s Physique Club 16.18

19 Tuomas Aho Limingan Niittomiehet 16.26

20 Jake Fenech AS Libertas  16.31

20 Jussi Kumpula  16.31

22 Aapo Kinnunen Runner's Club 16.36

23 Gerald Grech AS Libertas Malta 16.44

24 Matthew Cutajar Team roznov 16.48

25 Aleksi Niemelä Jyväskylän kenttäurheilijat 16.54

25 Timo Saloranta B12 - Powerwalking Group 16.54

27 Kimmo Vilska B12 - Powerwalking Group 16.57

28 Tuukka Rintala Runner's Club - alamäkijaosto 17.09

28 Peter Azzopardi Malta 17.09

30 Jani Kiuru Raja-Karjalan Suunnistajat 17.18

31 Konsta Vilkman #BreakingHeKo 17.19

32 Mikko Marttinen Lahden Kaleva 17.25

33 Janne Jokinen NMRS 17.29

34 Juha Manninen Runner's Club 17.30*

35 Christian Bezzina Pembroke atleta 17.34

36 Antoine Galea Agones Sfc 17.47*

37 Antti Hyttinen Vaajakosken Kuohu 17.52

38 Antti Pöyry Länsi-Uudenmaan Urheilijat 17.54

39 Jombba Von Hoo Musta Neliö/TTC 17.55

40 Timo Nikula Runner's Club 17.58*

41 Toni Pasanen Espoon Tapiot JK 18.01

42 Mark Pace MALTA (St. Patrick's A.C.) 18.04*

43 Juho Lehtoviita  Musta Neliö 18.05

44 Albert Lehtovirta Helsinki Triathlon 18.06

45 Chris Mizzi Team Russu 18.10

46 Tommi Kaartinen Runner's High 18.14

46 Pekka Ruuska MaMa - Maunulan Mamilit 18.14

48 Otto Niemelä Teivo Stayers 18.16

49 Teemu Lamminmäki Turun Urheiluliitto 18.19

50 Tuomas Mikkola Silverbucket 18.25*

51 James Douglas Charnwood Athletic Club 18.28

52 Sami Haverinen Runner's Club 18.29

53 Samuli Kytö Tori.fi 18.30*

54 Ilpo Huolman Helsingin Juoksijat 18.36*

55 Christoffer  Melin Ik Falken  18.38

56 Markku Orispää Runner's High 18.52

57 Teemu Junkkaala Laatusetti FC 18.54*

58 Juhani Pietarinen Kenttäurheilijat-58 18.55

59 Ivan Velichkovski D+RC: Drachevzburg Running Club 18.57

60 Gunars Dementjevs LGS 19.03*

61 Riku Järvelä Samba Trail Running Club 19.05

62 Jarkko Soikkeli Runner's Club 19.16*

63 Vilhelm Nordström Chundo Sport 19.17

64 Daniel  Moberg   19.24

65 Ilari Talman HKV 19.26

66 Jarkko K Tapiolan Kärpät 19.33

67 Mikko Lahtinen  19.35

67 Olli Pitkänen Möskärin tunkkarit 19.35

69 Mathias Lindqvist Pike Bay Runnerz 19.40

70 Lasse Karikoski Runner's High 19.44

71 Janne Lehtonen Gofore 19.47

72 Samuli Lehti Stara/ Atomivoima 19.49

73 Michel Schmidt Borgå Akilles 19.51

74 Jonathan Stiff  19.54*

74 jani koskinen Combat Rock Runners 19.54*

76 Mitch Gibbs NA 20.07

77 Henri Valkonen  20.08*

77 Niklas Koski  20.08

79 Jaakko Soudunsaari Töölön Vesa 20.11

80 Jaakko Salo Oaj 20.14

81 Aki Hummasti Evijärven Urheilijat 20.24

82 David Borg Hedley AS LIBERTAS MALTA 20.30

83 Antti Aittola Club / team / company 20.35

84 Harri Pakarinen Helsingin Kisa-Veikot 20.38

85 Max Knuts  20.40

86 Ville Lavikainen Runner's Club 20.46

87 Jari Marjomaa HKV 20.49

88 Jukka-Pekka Hassinen Runner’s Club 20.50

89 Mathias Nyman Oravais IF 20.54

90 Seppo Tolppi Sieppijärven Sisu 20.57*

91 Steven  Mallam The Newfie Bullets 21.09

92 Heikki Lähteenmäki  21.15

93 Jesper Wallenius  21.24

94 Valera Hudoborodov Espoo 21.30

95 Antti Leppävuori Runner’s High Challenge 21.38*

96 Joel Klemetti  21.39

97 Arto Seppänen Gofore 21.45

98 Sebastian Burmeister Haga Löpare 21.47

98 Tuomas Suni Helsingin Kisa-Veikot 21.47

100 Teemu Huikuri  21.51

101 Petri Lehtinen Runner's Club 21.58

102 Markku Hyvönen Lynx 22.12

103 Igor Soroka Varian 22.13*

104 Jukka Lääveri PK-0 22.18

105 Oskari Rokka Sikapantteri 22.23

106 Lucas Lindqvist Pike Bay Runnerz 22.26

107 Jarkko Kujala Helsingin Juoksijat 22.40

108 Panu Oikkonen IK Tunnelpojkarna 22.42

109 Iiro Vehviläinen  22.48*

110 Timo Isolammi Team TK 22.49

111 Jussi Vainio  22.54

112 Jarmo Virtanen Espoon Tapiot 22.59

113 Erlend Tamberg  23.01

114 Marko Kuningas Sako Oy 23.06

115 Mikko Kiviluoma Yhistys 23.08

116 Sebastian Sandell Sandell Fitness 23.09

117 Jyri Virtanen Runner's High 23.10

118 Lauri Hämeen-Anttila  23.11

119 Hannu Nieminen  23.23

120 Petri Tuominen Runner's High koronaklubi 23.27

121 Leevi Holopainen Northlane 23.29

121 Visa Hallamaa  23.29

123 Sami Avikainen Team Papakunto 23.30*

124 Tero Vartiainen Gofore 23.31

125 Marko Martikainen Kenttäurheilijat-58 23.35

126 Sebastian Nordström  23.37

127 Markku Kyllönen Sotkamon seiväshyppääjät 23.38

128 Niko Nokelainen Parikkala 23.49

129 Osku Kaijalainen Espoon Akilles 23.50

130 Tom Hildén  23.59

131 Søren Rasmussen NEFCO 24.03

132 Tommi Lehtinen JalkaaToisenEteenKerho 24.13

133 Heikki Hartikainen Lions Club Helsinki Stamina ry 24.18

134 Tom Rosenback Gäddviks snigel 24.20

135 Jose Antonio Velasco Pastor  24.21

136 Arto Merivaara Sikapantteri 24.38

137 Meelis Kalda G4S Spordiklubi 24.44*

138 Krzysztof Kopec Versoix 24.47

139 Juha-Pekka Kanto  24.53

140 Otso Lappalainen Sikapantteri 25.00*

141 Teemu Sihvonen Team Papakunto 25.06*

142 Robert Fischer New York Road Runners 25.18

143 Scott Miller  26.05

144 Roel Freriks  26.17

145 Sami Rannikko Team Raju 26.22

146 Marko Vaittinen Helsinki 26.28

147 Jonne Eilimö Vahterpää 26.29*

148 Tero Forsberg Runner's High 26.57*

149 Antti Merivirta Radanvarren riuska 27.00

149 Ruslan Kazantsev Bon Games 27.00

151 Sami Sulin Team #rautaisin 27.19

152 Jarno Nummisto TriathlonSuomi 27.22

153 Marc Sachsze FC Bayern München 27.24

154 Antti Sipinen Merihaka 27.28

155 Jussi Sparre KPK24/7 27.30

156 Takaaki Natsume  27.46

157 Olli Lindroos Solita Helsinki juokseee 27.48

158 Martti Melin HoDy 27.56

159 Tomas Sundholm  28.02*

160 Joonas Varpelaide Rankaisijat 28.06

161 Dariusz Grajek  28.25*

162 Mika Bergman HHM lähettiläs 28.27

163 Kauko Ruokolainen Kakestakis 28.33*

164 Samuli Toropainen Helsinki 28.34

165 João Fernando Corsini  28.57

166 Juho Salli JalkaaToisenEteenKerho 29.08

166 Juha Wallenius  29.08

168 Jeroen Bos Dordrecht running team 29.10

169 Timo Tuominen Dayton Oy 29.22

170 Markku Keinänen  29.37

171 Aleksi Manninen  30.15

172 Tomi Tiiperi CST 30.28

173 Mika Dillström  31.48

174 Jouni Heinäharju Helsinki 32.06

175 Rui Guerreiro 8300 Wild Sports 32.21

176 Arttu Marttinen Epic Games Helsinki 32.37

177 Jouni Kock Espoo 33.07

178 Jouni Varpelaide Urheiluseura Sipoon Syke ry  35.51*

179 Sampsa Yrjölä  39.27*

180 Mohammad Nurunnabi BDRUNNERS 41.55

181 Igor Kononov Nordecon 55.00

Women - 5k

1 Lisa Marie Bezzina Team Ivan russu 17.20

2 Joelle Cortis MALTA 17.23

3 Katja Blunden Helsingin Kisa-Veikot 17.48

4 Hilkka Kontro Calgary Road Runners 18.20

5 Milla Kasurinen Runner's Club 19.09

6 Jenni Muttonen  19.14

7 Laura Heikkilä Runners club 19.16*

7 Elisa Sihvola Runner’s High 19.16

9 Tytti Åberg Keke Running team 19.23

10 Veera Mantere Pudasjärven urheilijat 19.31

11 Saara Malinen Runner's Club 19.33

12 Rasma Coica Patria Sportland 19.36

13 Rachel Borg Pembroke Athleta Malta  19.43*

13 Mari Ulkuniemi Runners Club 19.43

15 Taimi Vallinoja HKV 19.48

16 Mari Hyyppä Jyväskylän kenttäurheilijat 19.51

17 Magali Renaud Entente de Haute Alsace 19.54

18 Anne Lyytinen Runner's Club 20.05*

19 Katariina Liipo Esbo IF 20.12

20 Rebekka Naatus Ylikiimingin Nuijamiehet 20.15

21 Carmen Hili St. Patricks AC Malta  20.23*

22 Sanni Nordström   20.24

23 Laura Sunila Runner’s Club 20.35

24 Heidi Saarelma KöykäsenKiri 20.52

24 Josefina Aalto Runner’s High 20.52

26 Maija Vallinoja HKV 20.54

27 Elli  Mansikkaniemi Team PJL 21.00

28 Virpi Taipale Helsingin Juoksijat 21.11

29 Eeva-Mari Karine-Galambosi Runner's High Challenge/Elite 21.14*

30 Pauliina Hermunen virtual  race 21.17

30 Janna Niemi  21.17

32 Petra Morbin  21.24

33 Liisa Nokelainen  21.25

33 Johanna  Toivanen  Telia Runners  21.25

35 Mirja Vartiainen Espoon Tapiot 21.28

36 Maria  Gerada Borg Team Rozhnov 21.29*

37 Saana Heinänen Northern Runners 21.34

38 Emppu Suhonen Runner’s Club 21.39

39 Pirjo Hämäläinen 3sisters_runforfun 22.04*

40 Eerika Lipsanen Espoo 22.06*

41 Eeva Karjalainen  22.12

42 Titta Kinnunen  22.14*

43 Julia Tarvainen Runner's High Challenge 22.15*

44 Nina Salmela-Mäkelä KymUV 22.26

45 Janna Saunala  22.32

46 Armi Niemelä Runner´s Club 22.34

47 Mette Hedborg  22.41

48 Sari Dahlsten TNT Laihia 23.04

49 Marianna Palola  23.19

50 Oona Kumpula Espoon Tapiot 23.26

51 Suvi Malste  23.39

52 Pauliina Kokko HKV 23.41

53 Laura Harjamäki Runner's Club 23.42

54 Marika Roopärg KU-58 23.43

55 Katarzyna Leskinen Espoo 23.44

56 Henna Nokelainen Parikkalan Urheilijat 23.48

57 Petra Peuhu Samba Trail Running Club 23.54*

57 Laura Ham  23.54

59 Kari Parrott Lonely Goat 24.07

60 Elina Vastakoski Runner's High 24.16

61 Tarja Oinonen KPK24/7 24.39

62 Carolin Kivioja  24.41

63 Jenni Seise  24.44

64 Mari Leppämäki Runner's High juoksuklubi 25.01

65 Minerva Viirto Länsi-Uudenmaan pelastuslaitos 25.03

66 Kaarina Bäck Runner’s High juoksuklubi 25.12

67 Jenni Nousiainen  25.14

68 Jannika Herttuainen  25.18*

69 Hanna Forsten  25.22

70 Marja Rämänen  25.36

71 Heini Grönlund  25.43

72 Sara Huhtinen Runner's High puolmarathonkoulu :) 25.44

73 Annika Viskari  25.56

74 Tiina-Mari Tulimaa Triathlon Vantaa 25.59*

75 Satu Ståhlstedt KPK 24/7 26.01

76 Krista Eskeli  26.02

77 Jacqueline Bauer  26.06

78 Georgia Stillwell  26.07

79 Maria Riaz  26.23

80 Sanna Haikonen  26.29

81 Anniina Mikkola Healh Oy 26.30

81 Tiina Henriksson Runners High Juoksuklubi 26.30

83 Henna-Riina Kakkola Taktinen puhallinorkesteri 26.33

84 Anu Tamminen  26.35

84 Mari Wøien Meijer Runippers 26.35*

84 Tiina-Kaisa Isolammi KPK 24/7 26.35

87 Sari Ojamo Hypy Triathlon 26.38

88 Pinja Toivanen   26.46

89 Noora Martikainen  27.09*

90 Sari Herranen Runner's High Juoksuklubi 27.11*

90 Pia Kylmäpuro Runner's High 27.11

92 Anna Vierinen Telia Runners 27.13

93 Liisa-Maija Huttunen Vetsport 27.14

94 Saija Glader  27.16

95 Susanna Sorvali Vegan Runners 27.17

96 Hanna Rosti ontrail.net 27.29

96 Iris Rasenberg Espoon Tapiot 27.29

98 Hilla Niemi Caverion  27.32

98 Elina Apponen  Kpk247 27.32

100 Milja Boström  27.43

101 Kati Hakkarainen TTAquaterra 27.53

102 Laura Tolonen Helsinki 27.55

103 Viivi Jokinen  28.07

104 Iines Maaronen  28.09

105 Nicole Mossink  28.27

106 Eija Sparre KPK 24/7 28.45

107 Matleena Toivanen  Helsinki 28.46

108 Minna Fernelius Runner's High 28.54

109 Alexandra Lehtonen Finska lenkkaresällskapet 29.00

110 Anu Kärkkäinen  29.21

111 Kristi Saard Lavassaare 29.26

112 Ida Qvarnström  29.33*

113 Anu Raahenmaa  29.35

114 Jenny Somero  30.00

115 Tanja Niemi  30.10

116 Minna Aro TNT Laihia 30.27

117 Heike Dennhard  30.44*

118 Merike Siilivask ABB 31.07

119 Satu Matero Runner's High Puolimaratonkoulu 31.09

120 Bakyt Aidaralieva  31.30

121 Marjo Luusuaniemi KPK 24/7 31.49

121 Marjatta Okkonen  31.49

123 Elise Lemaire Independant  32.37

124 Rea Saarioja  32.51*

125 Kati Järviö Runner's High 32.58

126 Meri Jokiranta  33.03

127 Christina Aro TNT Laihia 33.18

128 Merja Niemi  33.23

129 Susann Härkönen Suiningin Sussut 33.46

130 Ingrid Kautto vuores 34.28

131 Salla Salo Team Salo 35.30

132 Roxanne Karppi  37.08

133 Annukka Puotiniemi Tuusula 37.16

134 Miia Wallen Dream Team 40.44

135 Tiina Le Page  42.55*

136 Tuovi  Sjölund  Apostlarna  43.00

137 Matilda Miettinen  44.11

138 Heidi Aaltonen  1.00.48

139 Veronica Laitinen  1.13.55

Men - 10k

1 Martti Siikaluoma Lahden Ahkera 30.40*

2 Antti-Pekka Niinistö Lahden Ahkera 30.57

3 Atse Herrera  Jonathan  Entente de Haute Alsace (France)  31.01*

4 Aki Nummela Runner's High 31.14

5 Jukka Kero Notkea Raivo veterans 31.42

6 Joonas Harjamäki Helsingin Kisa-Veikot 32.12

7 Luke Micallef Malta 32.45

8 Ossi Peltoniemi Rovaniemen Roadrunners 32.50

9 Simon Spiteri St. Patrick's AC Malta 33.13

10 Panu Jantunen HKV 33.23

11 Joonas Lehtinen Turun Urheiluliitto 33.25

12 Johannes Brunila Bruno’s Physique Club 33.37*

13 Matthew Blunden Royal Air Force 33.38

14 Jussi Kumpula  34.10

15 Pasi Huhtala TriathlonSuomi 34.12*

16 Alexander Schembri Team Russu  34.42

17 Jake Fenech AS Libertas  34.45

18 Ari-Pekka Joensuu PR 34.56

19 Gerald Grech AS Libertas Malta 34.58

20 Aapo Kinnunen Runner's Club 35.07

21 Matthew Cutajar Team roznov 35.17

22 Kristian Balzan AS Libertas 35.22

23 Joonatan Oporta  35.26

24 Juan Pablo Ruiz AS Libertas 35.40

25 John Said Libertas AC 35.41

26 Aleksi Niemelä Jyväskylän kenttäurheilijat 35.58

27 Jani Kiuru Raja-Karjalan Suunnistajat 36.06

28 Janne Jokinen NMRS 36.25

29 Juha Manninen Runner's Club 36.28*

30 Antti Hyttinen Vaajakosken Kuohu 36.32

31 Peter Azzopardi Malta 36.42

32 Tuukka Rintala Runner's Club - alamäkijaosto 36.49

33 Mark Pace MALTA (St. Patrick's A.C.) 36.55

34 Kimmo Vilska B12 - Powerwalking Group 36.57*

35 Antti Pöyry Länsi-Uudenmaan Urheilijat 37.30

36 Timo Nikula Runner's Club 37.33

37 Toni Pasanen Espoon Tapiot JK 37.50

38 Juho Lehtoviita  Musta Neliö 37.52

39 Tuomas Mikkola Silverbucket 37.57

40 Sami Haverinen Runner's Club 38.05

41 Ilpo Huolman Helsingin Juoksijat 38.09

42 Tommi Kaartinen Runner's High 38.30

43 Chris Mizzi Team Russu 38.36

44 Antoine Galea Agones Sfc 38.43

45 Lauri Linnainmaa Fiskars Group 38.52

46 Teemu Lamminmäki Turun Urheiluliitto 39.26

47 Ivan Velichkovski D+RC: Drachevzburg Running Club 39.29*

48 Mathias Lindqvist Pike Bay Runnerz 39.43*

49 Vilhelm Nordström Chundo Sport 39.55

50 Markku Orispää Runner's High 39.58*

51 Samuli Kytö Tori.fi 40.01*

52 Jombba Von Hoo Musta Neliö/TTC 40.24

53 Daniel  Moberg   40.37

54 Jarkko Soikkeli Runner's Club 40.38

55 Jarkko K Tapiolan Kärpät 40.42

56 Aki Hummasti Evijärven Urheilijat 40.57

57 Sebastian Burmeister Haga Löpare 40.59

58 Olli Pitkänen Möskärin tunkkarit 41.08

59 Mikko Lahtinen  41.33*

60 Niklas Koski  41.50

61 Jukka-Pekka Hassinen Runner’s Club 42.04*

62 Janne Lehtonen Gofore 42.11

62 Valera Hudoborodov Espoo 42.11*

64 Matti Aaltonen Visma 42.15

65 Juhani Pietarinen Kenttäurheilijat-58 42.17*

66 Harri Pakarinen Helsingin Kisa-Veikot 42.29*

67 jani koskinen Combat Rock Runners 42.37*

68 Jonathan Stiff  43.06*

69 Henri Valkonen  43.12*

70 Mitch Gibbs NA 43.27

71 Christoffer  Melin Ik Falken  43.33

72 Jaakko Soudunsaari Töölön Vesa 43.45

73 Heikki Lähteenmäki  43.56

74 Samuli Lehti Stara/ Atomivoima 44.03

75 Antti Leppävuori Runner’s High Challenge 44.09*

76 David Borg Hedley AS LIBERTAS MALTA 44.10

77 Jari Marjomaa HKV 44.28

78 Arto Seppänen Gofore 44.34

79 Ville Lavikainen Runner's Club 45.15

80 Teemu Huikuri  45.18

81 Steven  Mallam The Newfie Bullets 45.21

82 Jesper Wallenius  45.25

82 Erlend Tamberg  45.25

84 Seppo Tolppi Sieppijärven Sisu 45.28*

85 Petri Lehtinen Runner's Club 45.37*

86 Jussi Vainio  46.49*

87 Mikko Kiviluoma Yhistys 46.54

88 Joel Klemetti  47.08

89 Kalle Saarinen Munahousut 47.11

90 Jukka Lääveri PK-0 47.30

91 Michel Schmidt Borgå Akilles 47.31*

92 Panu Oikkonen IK Tunnelpojkarna 47.34

93 Marko Kuningas Sako Oy 47.39

94 Iiro Vehviläinen  47.40*

95 Jouni Heinäharju Helsinki 47.46

96 Markku Hyvönen Lynx 47.47

97 Oskari Rokka Sikapantteri 48.23*

98 Igor Soroka Varian 48.28

99 Jyri Virtanen Runner's High 48.42

100 Joel Ryynänen  49.00

101 Jarmo Virtanen Espoon Tapiot 49.11

102 Lauri Hämeen-Anttila  49.12

103 Sebastian Nordström  49.16

104 Jørgen Ernstsen Maple Syrup 49.23

105 Markku Kyllönen Sotkamon seiväshyppääjät 49.25

106 Heikki Hartikainen Lions Club Helsinki Stamina ry 49.33

107 Niko Nokelainen Parikkala 49.34*

108 Juuso Kuittinen HFC 49.36

109 Osku Kaijalainen Espoon Akilles 49.59*

110 Tuomas Suni Helsingin Kisa-Veikot 50.22

111 Petri Tuominen Runner's High koronaklubi 50.39

112 Visa Hallamaa  51.04

113 Tero Vartiainen Gofore 51.07

114 Jaakko Salo Oaj 51.13

115 Sebastian Sandell Sandell Fitness 51.37

116 Péter Lövei EIT Digital 51.47

117 Mathias Nyman Oravais IF 51.53

117 Hannu Nieminen  51.53*

119 Søren Rasmussen NEFCO 51.57

119 Jose Antonio Velasco Pastor  51.57

121 Sami Avikainen Team Papakunto 52.00

122 Robert Fischer New York Road Runners 52.19

123 Tomi Tiiperi CST 52.48*

124 Juha-Pekka Kanto  53.33

125 Takaaki Natsume  53.35

126 Tom Hildén  53.43

127 Sami Rannikko Team Raju 53.52

128 Tom Rosenback Gäddviks snigel 53.56

129 Arto Merivaara Sikapantteri 54.15*

130 Teemu Sihvonen Team Papakunto 54.26

131 Meelis Kalda G4S Spordiklubi 54.29*

132 Otso Lappalainen Sikapantteri 54.44*

133 Jonne Eilimö Vahterpää 55.06*

134 Jarno Nummisto TriathlonSuomi 55.10

135 Tero Forsberg Runner's High 55.21*

136 Samuli Toropainen Helsinki 55.31*

137 Antti Sipinen Merihaka 55.35

138 Sami Sulin Team #rautaisin 55.59

139 Olli Lindroos Solita Helsinki juokseee 56.17

140 Leevi Holopainen Northlane 56.34

141 Max Knuts  56.47*

142 Tommi Lehtinen JalkaaToisenEteenKerho 57.16

143 Timo Tuominen Dayton Oy 57.20*

144 Timo Isolammi Team TK 57.33

145 Joonas Varpelaide Rankaisijat 57.57

146 João Fernando Corsini  58.02*

147 Kauko Ruokolainen Kakestakis 58.14*

148 Antti Merivirta Radanvarren riuska 58.18

149 Mika Bergman HHM lähettiläs 58.35

150 Martti Melin HoDy 58.37

151 Marko Vaittinen Helsinki 58.41

152 Marko Martikainen Kenttäurheilijat-58 58.42

153 Jeroen Bos Dordrecht running team 59.40

154 Marc Sachsze FC Bayern München 59.43

154 Juho Salli JalkaaToisenEteenKerho 59.43

156 Arto Jokivuori Team Narnia 1.00.32

157 Scott Miller  1.01.14

158 Dariusz Grajek  1.01.50*

159 Markku Keinänen  1.02.49

160 Tomas Sundholm  1.02.52*

161 Kimmo Akkanen SolveIT Finland Oy 1.05.49

162 Jussi Sparre KPK24/7 1.06.30

163 Juha Wallenius  1.07.52

164 Aleksi Manninen  1.08.12

165 Ruslan Kazantsev Bon Games 1.08.21

166 Mohammad Nurunnabi BDRUNNERS 1.10.00

167 Rui Guerreiro 8300 Wild Sports 1.10.52*

168 Mika Dillström  1.10.58

169 Jouni Kock Espoo 1.14.48

170 Sampsa Yrjölä  1.19.31

171 Arttu Marttinen Epic Games Helsinki 1.23.46

172 Igor Kononov Nordecon 1.30.00

173 Jouni Varpelaide Urheiluseura Sipoon Syke ry  1.45.57

Women - 10k

1 Lisa Bezzina Pembroke atleta 36.39

2 Katja Blunden Helsingin Kisa-Veikot 37.28

3 Hilkka Kontro Calgary Road Runners 37.39*

4 Joelle Cortis MALTA 38.37

5 Meri Savolainen Helsingin Juoksijat 39.35

6 Laura Heikkilä Runners club 39.50

7 Saara Malinen Runner's Club 40.10

8 Milla Kasurinen Runner's Club 40.24

9 Rasma Coica Patria Sportland 40.55

10 Jenni Muttonen  41.04

11 Rachel Borg Pembroke Athleta Malta  41.16

12 Tytti Åberg Keke Running team 41.39

13 Rebekka Naatus Ylikiimingin Nuijamiehet 41.44

14 Mari Hyyppä Jyväskylän kenttäurheilijat 41.45

15 Maija Vallinoja HKV 41.54

16 Laura Sunila Runner’s Club 42.26

17 Anne Lyytinen Runner's Club 43.10

17 Mirja Vartiainen Espoon Tapiot 43.10

19 Janna Saunala  43.14*

20 Josefina Aalto Runner’s High 43.15

21 Sanni Nordström   43.37

22 Katariina Liipo Esbo IF 43.47

23 Taimi Vallinoja HKV 43.54

24 Pauliina Hermunen virtual  race 44.11

25 Carmen Hili St. Patricks AC Malta  44.18

26 Nina Leivo Nurmijärven yleisurheilu 44.27

27 Heidi Saarelma KöykäsenKiri 44.31

28 Eeva-Mari Karine-Galambosi Runner's High Challenge/Elite 44.52

28 Liisa Nokelainen  44.52

30 Veera Kiuru Raja-Karjalan Suunnistajat 45.01

31 Eerika Lipsanen Espoo 45.07

32 Johanna  Toivanen  Telia Runners  45.40

33 Pauliina Kokko HKV 45.51

34 Maria  Gerada Borg Team Rozhnov 46.05

35 Petra Morbin  46.30

36 Armi Niemelä Runner´s Club 46.48

37 Marianna Palola  47.34

38 Mette Hedborg  47.54*

39 Nina Salmela-Mäkelä KymUV 48.11

40 Petra Peuhu Samba Trail Running Club 48.39

41 Suvi Malste  49.00

42 Katarzyna Leskinen Espoo 49.01

43 Henna Nokelainen Parikkalan Urheilijat 49.35*

44 Kari Parrott Lonely Goat 49.42

45 Pirjo Hämäläinen 3sisters_runforfun 50.03

46 Sari Dahlsten TNT Laihia 50.46

47 Tarja Oinonen KPK24/7 50.52

48 Elina Vastakoski Runner's High 51.05

49 Henna-Riina Kakkola Taktinen puhallinorkesteri 51.14*

50 Mari Leppämäki Runner's High juoksuklubi 51.42

50 Jannika Herttuainen  51.42

52 Jenni Seise  51.45

53 Laura Harjamäki Runner's Club 51.56

54 Marja Rämänen  52.03*

55 Eeva Karjalainen  52.15*

56 Krista Eskeli  52.19

57 Jenni Nousiainen  52.20*

58 Laura Ham  52.31

59 Janna Niemi  52.39

60 Titta Kinnunen  52.58

61 Hanna Forsten  53.15*

62 Monika Vaski Zalaegerszegi Aszfaltszaggatók Sportegyesület  53.21

63 Kaarina Bäck Runner’s High juoksuklubi 53.35

64 Satu Ståhlstedt KPK 24/7 53.39

65 Minerva Viirto Länsi-Uudenmaan pelastuslaitos 53.49

66 Anna Vierinen Telia Runners 53.59

67 Annika Viskari  54.08

68 Liisa-Maija Huttunen Vetsport 54.21*

69 Sari Ojamo Hypy Triathlon 54.27*

70 Sanna Haikonen  54.29

71 Heini Grönlund  54.31*

72 Suvi Myllymäki  54.45

73 Oona Kumpula Espoon Tapiot 54.55

73 Tiina-Kaisa Isolammi KPK 24/7 54.55*

75 Sara Huhtinen Runner's High puolmarathonkoulu :) 54.57

76 Anniina Mikkola Healh Oy 55.04

77 Georgia Stillwell  55.24*

78 Tiina-Mari Tulimaa Triathlon Vantaa 55.27

79 Sari Herranen Runner's High Juoksuklubi 55.31*

80 Susanna Sorvali Vegan Runners 55.32*

81 Heike Dennhard  56.21*

82 Saija Glader  56.22

83 Tiina Henriksson Runners High Juoksuklubi 56.29

84 Iines Maaronen  57.12

85 Carolin Kivioja  57.14

86 Anu Tamminen  57.36

87 Hilla Niemi Caverion  57.37*

88 Pia Kylmäpuro Runner's High 57.38

89 Jacqueline Bauer  57.47

90 Tanja Piha Run for Good 58.18*

91 Hanna Rosti ontrail.net 58.21*

92 Kati Hakkarainen TTAquaterra 58.32*

93 Milja Boström  59.12

94 Minna Fernelius Runner's High 59.31

95 Alexandra Lehtonen Finska lenkkaresällskapet 59.32

96 Laura Tolonen Helsinki 59.55

97 Marika Roopärg KU-58 1.00.02

98 Iris Rasenberg Espoon Tapiot 1.00.14

99 Nicole Mossink  1.00.58

100 Anu Raahenmaa  1.01.31

101 Satu Matero Runner's High Puolimaratonkoulu 1.01.34*

102 Viivi Jokinen  1.02.06

103 Rea Saarioja  1.03.34*

104 Eija Sparre KPK 24/7 1.03.41*

105 Kristi Saard Lavassaare 1.04.01

106 Anu Kärkkäinen  1.06.18

107 Elise Lemaire Independant  1.06.25

108 Marjo Luusuaniemi KPK 24/7 1.06.30

109 Bakyt Aidaralieva  1.08.07

110 Kati Järviö Runner's High 1.08.30

111 Ida Qvarnström  1.09.13

112 Jenny Somero  1.10.00

113 Christina Aro TNT Laihia 1.10.54

114 Minna Aro TNT Laihia 1.10.55

115 Susann Härkönen Suiningin Sussut 1.11.47

116 Tiina Le Page  1.11.51

117 Tanja Niemi  1.14.54*

118 Noora Martikainen  1.15.44*

119 Meri Jokiranta  1.16.28

120 Roxanne Karppi  1.16.45

121 Merike Siilivask ABB 1.17.33*

122 Pinja Toivanen   1.19.18

123 Matilda Miettinen  1.27.21

124 Miia Wallen Dream Team 1.28.51

125 Elina Apponen  Kpk247 1.33.37

126 Annukka Puotiniemi Tuusula 1.41.40*

127 Tuovi  Sjölund  Apostlarna  1.42.00

128 Heidi Aaltonen  1.47.14*

129 Salla Salo Team Salo 1.55.31*

Yhteistyössä

New_Balance_logo.svg.png
Logo-vw.png
Buff_logo.png
01.png
H10 W.png

Tutustu myös Runner's High:n juoksuvalmentajien kehittämiin verkkokursseihin, joista saat tukea harjoitteluusi kotioloissa:

RUNNER'S HIGH OY

+358 44 205 0310

valmennus @ runhigh.fi
Kap Hornin katu 7
00220 Helsinki
y-tunnus: 2399164-4

  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon

#WERUNHIGH

#PIMPMYRUN